اولین خانه فرهنگ شهرستان بافق همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر با حضور استاندار یزد و جمعی از مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد.

به گزارش آفتاب بافق؛ در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، از اولین خانه فرهنگ شهرستان بافق با حضور استاندار یزد،مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،فرماندار،شهردار،شورای اسلامی شهر،رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و جمعی دیگر از مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر بهره برداری شد.

شهردار بافق در این مراسم یکی از سیاست های مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر را احیای بافت تاریخی عنوان کرد و گفت: در این زمینه تلاش کردیم در نقاط مختلف شهر کاربری های تازه ای تعریف شود و طی ۲ سال گذشته مجموعه حوض بازو با همکاری اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،میدان خان در سال جاری و اکنون خانه فرهنگ مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی مساحت این پروژه را ۵۵۰ مترمربع  عنوان کردو افزود: جهت خرید و مرمت این بنای ثبتی بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون  ریال هزینه شده است که ۱۱ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات داخلی شهرداری بافق و یک میلیارد و۱۰۰ میلیون ریال مابقی آن از محل کمکهای فرمانداری هزینه شده است

سپس حسن محمدی رئیس شورای اسلامی شهر با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره همه ی شهدا و امام راحل (ره) ضمن تشکر از مجموعه شهرداری به ویژه شهردار بافق در اجرای پروژه های عمرانی، با اشاره به تعامل،همدلی و همراهی که بین مسئولان بافق در محوریت فرماندار بافق وجود دارد،گفت: این تعامل سبب شده بافق چهره خوبی به خود گرفته و طرح های عمرانی بافق یکی پس از دیگری افتتاح شود.

وی با اظهار خرسندی از افتتاح اولین خانه فرهنگ بافق که با پیگیری فرماندار انجام گرفته،آن را خواسته بسیاری از فرهنگ دوستان بوده دانست و افزود: حدود ۱۰ طرح دیگر تا پایان سال توسط شهرداری بافق به بهره برداری خواهد رسید.

محمدی در ادامه سخنان خود ضمن تشکر از استاندار یزد برای پیگیری تامین خوراک شرکت سنگ آهن،تصریح کرد: حیات شهر وابسته به سنگ آهن است و اگر در این راستا با مشکلی مواجه شویم شهر با مسائل جدی رو به رو می شود.

وی در خصوص طرح کاداستر ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: با توجه به اختلافات مرزی که با شهرستان های همجوار وجود دارد با انجام این طرح و صدور سندهای تک برگ در آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که نیازمند پیگیری استاندار و مسئولان شهرستان و استان است.

رئیس شورای اسلامی شهر در بحث مسکن اجتماعی ضمن تشکر از زحمات فرماندار بافق و پیگیری های وی برای افزایش سهمیه مسکن،اظهار کرد: با توجه به جمعیت و پیشرفت شهر این میزان جوابگو نیست و خواهشمندیم با توجه به زمین های مسکونی دولتی که در اطراف شهر وجود دارد، اداره راه و شهرسازی تعامل بیشتری داشته باشد.

وی تنها ارگانی که در بافق زمین به آنان تعلق نگرفته را فرهنگیان عنوان کرد و گفت: با توجه به مشکلات فراوان فرهنگیان در زمینه حقوق و مزایا باید تدابیری اندیشیده شود تا به آنان نیز زمین تعلق گیرد.

محمدی در خصوص طرح بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه سال گذشته بودجه ای به بافق تعلق نگرفته است،از استاندار یزد خواهان شد بصورت ویژه این موضوع پیگیری شود.

منبع : آفتاب بافق