افتتاح پروژه های شهرداری بافق در دهه فجر
پروژه های شهرداری بافق در ایام ا… دهه مبارک فجر رونمایی و بهره برداری شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری، شهردار بافق گفت: رونمایی از تندیس وحشی بافقی و افتتاح نخستین جایگاه CNG از مهمترین پروژه های شهرداری بافق بود که امروز با حضور معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار یزد ، فرماندار بافق و جمعی از مسئولین شهرستان انجام شد.
سید علی نوروززاده در خصوص تندیس وحشی بافقی افزود: این مجسمه از جنس برنز به صورت تمام قد و با ارتفاع ۲٫۵ متر، توسط استاد جعفر نجیبی یکی از زبردست‌ترین مجسمه سازان کشور ساخته شده است.
وی مکان نصب و رونمایی این تندیس را بلوار وحشی بافقی که اصلی‌ترین معبر شهر بافق است عنوان کرد و اظهار داشت: هزینه ساخت این مجسمه حدود یک میلیارد و ۹۵۰میلیون ریال می باشد که از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق تامین و پرداخت شده است.
نوروززاده هدف از این اقدام را معرفی بیشتر شاعر بلند آوازه شهرمان وحشی بافقی به نسل‌های آینده خواند و گفت: وحشی بافقی از شعرای سده دهم است که آثاری ارزشمند همچون ناظر و منظور، خلد برین و شیرین و فرهاد را در تاریخ فرهنگ و ادب پارسی به یادگار گذاشته است.
وی همچنین از افتتاح اولین جایگاه CNG در بافق خبر داد و افزود: این جایگاه در زمینی به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع واقع در بلوار انقلاب، با اعتباری افزون بر ۳۲ میلیارد ریال با مشارک شهرداری و شرکت پخش فرآورده های نفتی احداث و بهر برداری از آن آغاز شد.
شهردار بافق کلنگ زنی احداث پارک کوثر این شهر را یکی دیگر از برنامه های این شهرداری اعلام کرد گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع وپیش بینی اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال طی مدت یکسال ساخته می شود.
وی با بیان اینکه پارک کوثر در مسیر ورودی محور کرمان – بافق ساخته می شود خاطر نشان کرد: از آنجایی که این مسیر محل تردد مسافران این محور و ساکنین محله مظفریه بافق به شمار می آید، ساخت این پارک در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
نوروززاده، وسایل بازی کودکان، فضای سبز، مسیردچرخه سواری، پیاده رو، سالن ورزشی، پارک کودک، پارکینگ مسافر، فروشگاه بین راهی، سکوهای استراحت و نماز، سرویس بهداشتی و پارکینگ ماشین های سنگین را از مهم ترین وسایل و امکانات این پارک برشمرد.
شایان ذکر است المان شهدا، موزائیک فرش پیاده رو بلوار های وحشی بافقی، مهدیه، مسجد جامع و خیابانهای شیخ محمد تقی و شهید تفکری ، دوربین های مدار بسته سطح شهر و آسفالت شهرک امام علی(ع) از دیگر پروژ های شهرداری بافق بود که افتتاح شد.