افتتاح چهار پروژه شهرداری بافق همزمان با هفته دولت
شهردار بافق گفت: چهار پروژه شهرداری بافق همزمان با هفته دولت با حضور استاندار یزد در این شهر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروز زاده اظهار داشت: پروژه های جداسازی آب فضای سبز از آب شرب، فاز دوم مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق، زیرگذر و مسیر دسترسی تفرجگاه آبشار و فاز دوم بلوار کشاورز از جمله پروژه هایی بود که با حضور استاندار یزد و جمعی از مدیران استان و مسئولان شهرستان به بهره برداری رسید.
شهرداربافق گفت: با اجرای پروژه جداسازی آب شرب از آب خام، آب مورد استفاده جهت فضای سبز شهر بافق به صورت کامل و ۱۰۰ درصد از آب شرب جدا شد که این اقدام، شهر بافق را به عنوان اولین شهر استان یزد در این امر معرفی کرد.
سیدعلی نوروززاده ادامه داد: ساخت منبع بتنی یکهزار متر مکعبی، تجهیز و در مدار قرار دادن هشت حلقه چاه آب غیر شرب ، ایجاد شبکه انتقال به طول بیش از ۷۰ کیلومتر،توزیع و انشعاب آب ، احداث شبکه های انتقال برق و تجهیزات مربوطه و همچنین حذف بالغ بر ۵۵ انشعاب آب شرب از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این پروژه است.
وی هزینه اجرای این پروژه را ۶۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.
شهردار بافق استفاده بهینه از منابع محدود آب شرب را از مهمترین اهداف این پروژه یاد کرد و گفت: افزایش سرانه فضای سبز شهری تا حد مطلوب، افزایش راندمان آبیاری فضای سبز وکاهش هزینه های آبیاری از دیگر اهداف و مزایای اجرای این طرح است.
نوروززاده اضافه کرد: عزم شهرداری بافق جهت استفاده بهینه از منابع آب خام با استفاده از تجهیزات از مهمترین اهداف و اولویت های کاری این نهاد است.
وی همچنین افتتاح فاز دوم مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق را از دیگر پروژ های افتتاح شده شهرداری برشمرد و اظهار داشت: ساخت آبشار شماره ۲، نصب نمایشگر بزرگ شهری، ساخت زمین دوم بازی کودکان، توسعه ۱۰ هکتاری فضای سبز، ساخت مسیر کالسکه رانی به ویژه عبور ویلچر، احداث مسیر های حرکتی جدید، نصب مصنوعات چوبی، ساخت آلاچیق های جدید، تکمیل پارکینگ اصلی و ایجاد پارکینگ جدید و زمین های ورزشی از مهمترین امکانات این فاز است.
نوروززاده افزود: برای اجرای این مرحله از مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق بیش از ۳۲ میلیارد ریال نیز هزینه شده است.
شهردار بافق تصریح کرد: افتتاح زیرگذر آبشار به عنوان مسیر ایمن و مطلوب جهت دسترسی به مجموعه تفرجگاهی آبشار یکی دیگر از پروژه های شهرداری بود که از سوی استاندار یزد افتتاح شد.
نوروززاده ادامه داد: خاک برداری، برش ریل، خرید و نصب باکس های بتنی پیش ساخته، نصب سنگ جدول، پیاده رو سازی و آسفالت از اقدامات انجام گرفته در این پروژه است.
وی هزینه اجرای این پروژه را ۱۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این رقم از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.
شهرداربافق، بهره برداری از فاز دوم بلوار کشاورز را به عنوان آخرین پروژه افتتاح شده یاد کرد و گفت: این پروژه در زمینی به وسعت ۹۸ هزار متر مربع ساخته شده ومورد بهره برداری قرار گرفت.
نوروز زاده گفت: تملک، آزاد سازی، خاکبرداری، زیرسازی، نصب سنگ جدول، آسفالت، تامین روشنایی و نصب علائم ترافیکی از عملیات های انجام شده جهت اجرای این پروژه است.
وی افزود : برای ساخت این پروژه که با همکاری فرمانداری و بخشداری انجام شد مبلغ ۲۹ میلیارد ریال تامین و هزینه شده است.