معاون عمرانی استانداری یزد:
اهمیت ساخت مجموعه باغ ایرانی کمتر از معدن نیست
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید حسینی معاون عمرانی استانداری یزد در حاشیه مراسم کلنگ زنی باغ ایرانی این شهر گفت: اهمیت ساخت مجموعه فرهنگی تفریحی باغ ایرانی کمتر از معدن نیست.
وی با بیان اینکه برای طراحی و ساخت این مجموعه مشاور بسیار خوب و توانمندی انتخاب شده است اظهارداشت: با توجه به اهمیت پروژه، عملیات ساخت آن سریعا اجرا شود.
شهردار بافق هم در این مراسم ضمن تبریک ایام ا… دهه فجر اذعان داشت: مجموعه تفریحی باغ ایرانی در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع ساخته می شود.
سید علی نوروززاده افزود: این مجموعه به سبک باغ های ایرانی شامل فضای سبز عمومی، تالار، فرهنگسرا،موزه، کتابخانه، حمام سنتی و آب درمانی و مجموعه های تجاری و پذیرایی در حاشیه بلوار انقلاب ساخته و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی به طرح ساخت قطعات دوم و چهارم بلوار ایت ا… میرغنی زاده جمعا به طول چهار هزار و ۲۵۰ متر اشاره کرد و گفت: عملیات اجرای این پروژه ها شامل تملک و آزاد سازی مسیر، خاکبرداری و خاکریزی، زیر سازی، نصب سنگ جدول، آسفالت، و نصب علائم ترافیکی ، که به مساحت ۱۵۱ هزار و ۹۰۰ متر مربع بود که امروز به بهر برداری رسید.
شهردار بافق همچنین به افتتاح پروژه ساماندهی خیابانهای امام رضا(ع) و شهید تفکری اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه ها نیز با اجرای عملیات نوسازی سنگ جدول و رنگ آمیزی آنها، موزائیک فرش پیاده روها، اصلاح شبکه آبیاری فضای سبز و نصب تابلوهای جدید شناسایی معابر تکمیل مورد بهر برداری قرار گرفت.
نورززاده افتتاح روشنایی قطعه سوم بلوار آیت ا… میرغنی زاده را نیز یاد آور شد و گفت: خرید و نصب ۱۱۴ پایه روشنایی چند وجهی گالوانیزه به طول ۳ هزار و ۴۰۰ متر رفت و برگشت، خرید و نصب چراغ های LED همراه با سایر ملزومات مرتبط در این بلوار از دیگر پروژه های افتتاح شده شهرداری بافق در ایام ا… دهه مبارک فجر بود.
وی آسفالت معابر اصلی شهرک های امام حسین و ۵/۳ هکتاری را از دیگر پروژه های افتتاح شده در این ایام اعلام و خاطرنشان کرد: در این شهرک ها، عملیات زیر سازی و آسفالت معابر اصلی و بستر سازی ایجاد فضای سبز انجام شده است.
شهردار بافق تصریح کرد: کلنگ زنی پارک شاهد در محله فخریه و افتتاح پروژه ساخت بلوار کشاورز و روشنایی آن توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی ، نماینده ولی فقیه ، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور طی روزهای آینده انجام خواهد شد.
شایان ذکر است مجموع هزینه پروژه های افتاح شده شهرداری بافق در دهه فجر امسال بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال می باشد که از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق تامین و پرداخت شده است.