شهردار بافق گفت: سومین جشنواره نوروزی با شور و نشاط در پارک آبشار بافق برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروززاده،شهردار بافق با اعلام  برگزاری سومین جشنواره نوروزی، به تشریح برنامه های این مراسم پرداخت و گفت: این جشنواره با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و مسافران و معرفی بیشتر ظرفیت های گردشگری این شهر در نوروزگاه بزرگ آبشار برگزار می شود که امیدواریم با  اجرای برنامه های نوروزی بتوانیم رضایتمندی شهروندان وگردشگران نوروزی را فراهم کنیم.

نوروززاده مهمترین برنامه های جشنواره نوروزی شهرداری بافق را  شامل: برپایی غرفه های نمایشگاهی از آداب و رسوم مردم شهرستان، ماهیگیری در کویر در فضایی پر شور و نشاط با عنوان مسابقه صید و صیاد، نمایش سنتی حاجی فیروز و عمو نوروز، مسابقات ورزشی، بومی و محلی بیان کرد.

وی در ادامه افزود: اجرای برنامه های شاد و متنوع با حضور هنرمندان بومی و کشوری در جشن باشکوه میلاد با سعادت حضرت علی (ع) و همچنین ویژه برنامه  روز بافق و گرامیداشت سالروز جمهوری اسلامی ایران در قالب جنگ های شبانه از نهم تا ۱۱ فروردین ماه برگزار می شود.

شهردار بافق خاطر نشان کرد: البته یکی از برنامه‌های جشنواره امسال، دوستی و پیوند با ایل قشقایی با عنوان «رفاقت فرهنگی با ایل قشقایی» است و برنامه‌های متنوعی در این رابطه تدارک دیده شده است.

وی یکی دیگر از برنامه های جذاب جشنواره امسال را  رفاقت فرهنگی با سایر اقوام ایرانی عنوان کرد و افزود: شهروندان و مسافران نوروزی از نزدیک می توانند با سبک زندگی عشایری در سیاه چادر ها، پخت نان محلی، شیرینی و غذای محلی، صنایع دستی و موسیقی سنتی ایل قشقایی آشنا شوند.

نوروززاده گفت: ایام نوروز فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی شهربافق به تمام کشور است تا هموطنان در سراسر میهن اسلامی با زادگاه شیخ محمد تقی بافقی و خاستگاه شاعر شهیر و پرآوازه دیارمان ( وحشی بافقی) آشنا شوند.

شهردار بافق یاد آور شد: شهر بافق طی یکی دو سال اخیر تحولات بسیاری خوبی در حوزه گردشگری داشته که این روند به نحوی بوده که در سال گذشته شهرداری بافق از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان دومین شهردار فعال در حوزه گردشگری معرفی شد.

وی با توجه به اهمیت آئین ها، رویداها و جشنواره ها در افزایش گردشگرپذیری شهرها افزود: بافت تایخی و مذهبی، معادن گوناگون ، مناطق حفاظت شده کوه بافق(زیستگاه امن یوزپلنگ ایرانی – آسیایی و پلنگ ایرانی)،کمپ های کم نظیر کویرنوردی شن و شادن و کاراکال، و تفرجگاههای شهری مانند آبشار بافق، اقامتگاه های بوم گردی  و روستاهای خوش آب و هوا از عوامل مهم شکل گیری گردشگری شهری و افزایش شمار گردشگران در این شهر است.

منبع:آفتاب بافق