برگزاری آئین افتتاحیه نخستین جشنواره تابستانی بافق
نخستین جشنواره تابستانه بافق ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ فرماندار، شهردار ﻭ ﺟﻤﻌﯽ ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮﻻ‌ﻥ محلی ﻭ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ کﺸﻮﺭی ﺍﻓﺘﺘﺎﺡ ﺷﺪ.
به گزارش روابط عمومی شهرداری، شهردار بافق ﺩﺭ ﺁﯾﯿﻦ ﺍﻓﺘﺘﺎحییه جشنواره گفت: این نخستین جشنواره تابستانه بافق است که در هفته بافق همزمان با دهه ولایت در مجموعه آبشار بافق برگزار می شود.
نوروززاده افزود: برنامه های مختلف و متنوعی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است که یکی از مهم ترین آنها سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه های شنی است.
وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ طرح به دبیرخانه سمپوزیوم ساخت مجسمه های شنی ارسال شده است اظهار کرد: نهایتا ۱۳ طرح پذیرفته شده و در مراسم اختتامیه از ۳ نفر از برترین ها با اهدای جوایزی تقدیر می شود.
شهردار بافق بیان کرد: جشن خرما، بازی های بومی-محلی، جنگ های شبانه، اجرای ورزش های زورخانه ای، برپایی غرفه های نمایشگاهی از جمله برنامه های این جشنواره است.
فرماندار بافق هم در این مراسم گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی می تواند در دگرگونی و حرکت رو به جلو در عرصه اقتصادی مثمر ثمر باشد.
سید مهدی طلایی مقدم ضمن تقدیر از مسئولین برگزاری این جشنواره افزود: چنانچه کارهای فرهنگی و هنری به مباحث اقتصادی ختم نشود آن کار ناکام خواهد ماند.
وی به اهمیت موضوع صنایع دستی و گردشگری در سند توسعه چشم انداز شهرستان بافق اشاره کرد و افزود: یکی از ارکان اصلی سند چشم انداز شهرستان بحث گردشگری و صنایع دستی می باشد که می توان با برند سازی محصولات صنایع دستی بافق گامی موثر در زمینه شناخت و عرضه آن به سایر نقاط کشور برداشت.
طلائی مقدم خاطر نشان کرد:برگزاری جشنواره تابستانه نیز می تواند در شناخت توانمندیها و پتانسیل شهرستان نقش بسزایی ایفا نماید.
ﮔﻔﺘﻨﯽ ﺍﺳﺖ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻭﺭﺯﺵ ﺑﺎﺳﺘﺎﻧﯽ، ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﻣﺴﺌﻮﻻ‌ﻥ ﺍﺯ ﻏﺮﻓﻪ ﻫﺎﯼ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻭ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ساحلی ﺗﯿﻢ ﺗﭙﻞ ﺍﺳﭙﺮﺕ ﺑﺎﻓﻖ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﯼ اﻓﺘﺘﺎﺣﯿﻪ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻧﯽ ﺑﺎﻓﻖ ﺩﺭ مجموعه ﺁﺑﺸﺎﺭ بوﺩ.