برگزاری آئین تجلیل از خبرنگاران شهر بافق
به گزارش روابط عمومی شهرداری شهردار بافق در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: توسعه و آبادانی شهر و افزایش سطح آگاهی جامعه بدون حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه امکان پذیر نخواهد بود.
سید علی نوروز زاده رسالت سنگین خبرنگاران و زیان بار بودن این حرفه را یاد آور شد و اظهار داشت: مشکلات عرصه اطلاع رسانی زیاد است و مسوولان باید با سعه صدر از این ظرفیت در راه پیشرفت، توسعه و عمران و آبادانی شهرستان استفاده کنند.
وی خبرنگار را حلقه اتصال بین مردم و مسوولان خواند و افزود: ارتباط تنگا تنگ مدیران اجرایی با حوزه های خبر و اطلاع رسانی موجب می شود تا جامعه بیشتر در جریان امور و عملکرد دستگاههای خدمت رسان قرار گیرند.
شهردار بافق مرز بندی بین خبرنگار حرفه ای و غیر حرفه ای را یاد آور شد و بیان کرد: خبرنگار حرفه ای باید در مورد موضوع و رویداد خبری اطلاع کافی داشته باشد تا از هرگونه اعمال سلیقه و پیش داوری خودداری شود.
وی با بیان اینکه جامعه پویا و اگاه نیازمند خبرنگار متعهد است خاطر نشان کرد: امیدوار کردن مردم بر عهده اصحاب رسانه است که آینده را تیره و تار نبینند و دچار یاس و نا امیدی نباشند.
نوروز زاده اوضاع نا بسامان مالی شهرداری بافق را در سالجاری یاد آور شد و گفت: در عین حال برنامه داریم تا زمینه ایجاد فضایی با نشاط و پر طراوت را برای گردشگران، مردم و شهروندان بافقی فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: در همین راستا جشنواره تابستانی از ۲۰ تا ۲۶ شهریور ماه همزمان با هفته بافق در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق با اجرای برنامه های شاد و متنوع با هدف معرفی بیشتر این شهر برگزار می شود.
شهردار بافق خاطر نشان کرد: سمپوزیوم ملی مجسمه شنی، فراخوان عکس شهروندی، بازی های بومی و محلی، جُنگ شبانه و جشن خرما به عنوان برند این شهر نیز در قالب جشنواره تابستانی برگزار خواهد شد.
در پایان این مراسم ۳۴ خبرنگار ، اصحاب رسانه و عکاس خبری با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بافق با لوح سپاس و هدیه تجلیل شدند.
شهرداری بافق هر سال در ۱۷ مرداد به یاد خبرنگاران و تکریم فعالیت آنها مراسم گرامیداشت برگزار و از آنها تجلیل می کند.