شهردار بافق گفت: به منظور گرامیداشت یاد و نام سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، به زودی بزرگترین تندیس شهر در قامت این سردار سرافراز اسلام با ارتفاع بیش از ۸ متر ساخته و نصب می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروززاده با بیان اینکه قالب گیری و مقدمات اولیه در حال تکمیل است ابراز امیدواری کرد: خرداد ماه سال جاری تندیس سردار سلیمانی در میدانی به نام این سردار در مدخل ورودی از سمت استان کرمان، نصب و رونمایی شود.
وی درباره ساخت این اثر ارزشمند و ماندگارگفت: به منظور ابراز ارادت به ساحت مقدس سردار دل‌ها، تندیس شهید سلیمانی در شمایل یک مدافع قهرمان با چهره‌ای سرشار از آرامش قلبی و لبخند دلنشین و همیشگی وی ساخته می شود.
شهردار بافق هدف از ساخت تندیس شهید حاج قاسم سلیمانی را تکریم جایگاه این سردار والامقام اسلام عنوان و بیان کرد: ساخت و نصب تندیس سردار سلیمانی در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام این شهید والامقام و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی، ترویج روحیه مقاومت و شهادت طلبی در نسل جوان و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت را گام برداشتن در مسیر سعادت‌مندی و عزت ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: سردار سلیمانی اسطوره خستگی ناپذیر و مایه فخر و مباهات ایرانیان و مسلمانان بود و این فرمانده شجاع همواره نامش لرزه بر اندام دشمنان می انداخت.
وی خاطرنشان کرد: همچنین پس از شهادت سردار سلیمانی، مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بافق با اشتیاق فروان یکی از میادین پرتردد این شهر را به نام سردار دل‌ها نامگذاری کردند که این نشان از روحیه جهاد و مقاومت در این مجموعه دارد.