۱۶ راننده ممتاز ناوگان حمل و نقل عمومی شهر بافق در مراسمی به مناسبت هفته نیروی انتظامی تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری ، شهردار بافق در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم ، رانندگی در این شهر را دشوار خواند و گفت: خوشحالم که درجمع رانندگان نمونه شهرمان هستم.
رحمت ا… عفتی افزود: راننده ای که امروز به عنوان نمونه انتخاب و معرفی می شود یعنی بسیار پایبند به اصول اخلاقی و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بوده است.
وی، استاندارد نبودن برخی از وساط نقلیه ، عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و معابر غیراستاندارد شهر را از عوامل بروز حوادث رانندگی اعلام کرد و گفت: عامل سوم که استاندارد سازی معابر است به شهرداری مربوط می شود.
شهردار بافق با بیان اینکه در احداث معابر کنونی استاندارد رعایت شده است ، اضافه کرد: آن مسیرهاییکه که از قبل دارای معایب و حادثه خیز هستند نیز اصلاح خواهند شد.
فرمانده نیروی انتظامی بافق هم در این جلسه خطاب به رانندگان نمونه گفت: این عزیزان قانونمندی را سرلوحه کار خود قرار داده اند.
سرهنگ فرهاد بیگلری افزود: اگر مقرات و ضوابط رانندگی رعایت نشود روز به روز شاهد افزایش میزان تصادفات و مرگ و میر حوادث رانندگی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه در جامعه اسلامی هرکس دارای وظایفی است تصریح کرد: چنانچه افراد، وظایف محوله را به خوبی انجام دهند نظم و انضباط اجتماعی بر جامعه حاکم می شود و نا هنجاریها از بین خواهد رفت.
سرهنگ بیگلری ضمن تقدیر از خدمات شهرداری بافق خاطر نشان کرد: تلاش های شبانه روزی این نهاد در مدت یکسال گذشته سبب شده از میزان تصادفات درون شهری در حد چشمگیری کاسته شود.
در پایان این مراسم ۱۶ راننده ممتاز حمل و نقل عمومی شهری، یک موتور سوار قانونمدار ، سه مربی و یک مدیر نمونه آموزشگاه رانندگی با لوح سپاس و اهداء هدیه تجلیل شدند.