تجلیل از عوامل برگزاری جشنواره تابستانی بافق
با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد مراسم تجلیل از عوامل برگزاری جشنواره تابستانی بافق در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق،مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان یزد در این آیین، گردشگری را صنعت خواند و گفت : در این صنعت مقوله های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قرار دارد که همه مردم و مسئولان باید برای تقویت بنیه گردشگری که از سیاست های کلی نظام و خط مشی مقام معظم رهبری است تلاش کنند.
محمد مهدی شرافت به طرفیت های گردشگری استان یزد به ویژه شهرستان بافق اشاره کرد و افزود:چنانچه جاذبه های گردشگری منطقه به خوبی از سوی مسوولان و اصحاب رسانه معرفی شود، رشد فزاینده ای را در تعداد گردشگران به استان و شهرستان بافق شاهد خواهیم بود.
وی به رتبه بندی استان یزد در جدب گردشگر اشاره کرد و گفت : جایگاه استان یزد بعد از فارس و اصفهان رتبه سوم کشور را دارد که با طرفیت های موجود می تواند به رتبه نخست صعود کند.
شرافت با بیان اینکه خبرنگاران سهم بسزایی در معرفی جاذبه های شهرستان دارند تاکید کرد: مسوولان با وحدت و همدلی باید تلاش کنند تا زمینه اسکان و آماده سازی امکانات رفاهی گردشگران فراهم شود.
وی ابراز امیدواری کرد : با همت همه مردم و مسئولان، استان یزد به ویژه شهرستان بافق به قطب گردشگری کشور تبدیل شود.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد به شایستگی شهردار بافق برای تقدیر در حوزه گردشگری با حضور رییس جمهور اشاره کرد و گفت : شهردار نماد یک شهر است، وقتی شهردار بافق چنین شایستگی پیدا می کند یعنی همه شهروندان بافقی و شورای اسلامی شهر بافق لایق و شایسته تقدیر و تجلیل هستند.
وی این موفقیت را افتخار دانست و افزود: بر خود لازم میدانم این شایستگی را به شهردار، اعضای شورای شهر و مردم شریف بافق تبریک بگویم.
شهردار بافق هم در این آیین ضمن تقدیر از مدیرکل میراث فرهنگی، معاون این اداره کل، فرماندار و همه شرکت کنندگان در مراسم گفت: یک سال قبل احساس شد باید کارگروه گردشگری در شهرداری تشکیل شود و با این اقدام همه کارکنان این نهاد با علاقمندی در کارگره مربوطه شرکت کردند تا رهنمودهای مقام معظم رهبری و هیات دولت را محقق ساخته و گامی در راستای تحقق سند چشم انداز توسعه شهرستان بافق بردارند.
سید علی نوروز زاده افزود: در قالب این کارگروه با ابزارهای مختلف و همکاری مشاوران میراث فرهنگی ،گردشگری و تعامل شهردار با امام جمعه، فرماندار بافق، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد گامهای موثری برای جدب بیشتر گردشگر برداشته شد.
وی ادامه داد: مجموعه این اتفاقات منجر به برگزاری جشنواره نوروزی و تابستانی و از همه مهمتر سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی به عنوان اصلی ترین برنامه شد که با اقبال مردم و ایجاد روحیه شاد و مفرح شهروندان و گردشگران روبر شد.
نوروززاده به برنامه های متنوع دیگر از قبیل جنگ شن شادی و دعوت از هنرمندان نامی عرصه موسیقی و طنز پردازی کشور اشاره کرد و گفت : شهرداری همواره می کوشد تا زمینه شاد بودن مردم را فراهم کند زیرا بر این باور است که شادی و نشاط شهروندان عزیز در تسریع اجرای پروژه های عمرانی تاثیر گذار خواهد بود.
در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس به رسم یاد بود از همه عوامل و دست اندرکاران برگزاری جشنواره تابستانی بافق تجلیل شد