شهردار بافق گفت: تلاش شبانه روزی آتش نشانان باعث آسایش شهر و آرامش خاطر شهروندان است و مردم در زمان وقوع حوادث دلگرم به فعالیت مجموعه آتشنشانی هستند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سیدعلی نوروززاده در مراسم تجلیل از آتشنشانان که به مناسبت روز جهانی آتش نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد ضمن تبریک و خسته نباشید به فعالان این عرصه افزود: عزیزان آتش نشان با فعالیت بی وقفه از جان خود می گذرند تا آرامش و آسایش را به جامعه هدیه دهند.
وی خطاب به آتشنشانان افزود : همواره تلاش کنید تا در صورت بروز حوادث در کمترین زمان ممکن آن صدمات را به حداقل کاهش دهید چنانچه در سال های گذشته نیز چنین بوده و همیشه آتشنشانان پیشرو و از خود گذشته بودند.
وی خاطر نشان کرد : تجهیزات مجموعه آتش نشانی نسبت به یکسال قبل افزایش یافته همچنین ساختمان جدید مطابق با استانداردهای مربوطه تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.
شهردار بافق در پایان افزود : همکاران مجموعه آتشنشانی به دلیل کمبود نیرو تحت فشار بودند که اکنون با برگزاری آزمون استخدامی و پس از طی مراحل مربوطه با اضافه شدن ۹ نفر نیروی جدید ، کادر آتشنشانی تکمیل و خدمات بهتری ارایه شود.
حسن محمدی رییس شورای شهر بافق هم در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای پالایشگاه آبادان در حمله هوایی رژیم بعث عراق و حادثه ساختمان پلاسکو گفت: فردی که به عنوان یک آتشنشان خود را در معرض خطر قرار می دهد تا جان و مال مردم را حفظ کند قطعا یک ایثارگر فداکار است.
وی ضمن تقدیر و تشکر و گرامیداشت این روز، از آتشنشانان خواست تا خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

محمد رنجبر رئیس شورای شهرستان نیز در این آیین گفت :دلیل نامگذاری ۶ می مصادف با ۷ مهر به نام روز آتشنشان.کشته شدن ۵ آتشنشان استرالیایی در چنین روزی و شهادت آتش نشانان در ۷ مهر ۱۳۵۹ هنگام حمله هوایی دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان است .
وی ضمن آرزویی موفقیت گفت :آتشنشانی شغلی است که باید با عشق همراه باشد.تا خطر را به جان بخرند.
در پایان طی مراسمی با اهدا لوح تقدیر به رسم یادبود از خدمات و زحمات آتشنشانان تجلیل شد.
قبل مراسم تجلیل و گرامیداشت ۷ مهر، نیروهای آتش نشانی بافق به صورت نمادین مانور و ماموریت فرضی را در سطح شهر به یاد شهدای آتش نشان به نمایش گذاشتند.