شهردار بافق گفت: اعم فعالیت های شهرداری بافق در روزهای پایانی تابستان در راستای ایمن سازی عبور و مرور و ایجاد فضایی پر از شور نشاط برای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی است
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروززاده در نشستی که با حضور رئیس و معاون آموزش و پرورش شهرستان و مدیران برخی از واحد های شهرداری که به منظور بازگشایی مدارس در شهرداری بافق برگزار شد با تبریک فرارسیدن مهر ماه و آرزوی موفقیت برای دانش آموزان و دانشجویان در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: این نهاد قبل از فرا رسیدن ایام سال تحصیلی جدید هماهنگی های لازم میان بخشهای مختلف شهرداری با آموزش و پرورش و سایر ارگانهای ذیربط را در قالب ستاد استقبال از مهر انجام می دهد.
وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده مسیر های منتهی به مدارس از لحاظ خط کشی ، ساماندهی خطوط عابر پیاده و نصب علائم ترافیکی انجام می شود.
شهردار بافق ادامه داد: نظافت ویژه مسیرهای منتهی به مدارس، نصب سرعت کاه در مکان های تعیین شده، کنترل وضعیت فضای سبز منتهی به مدارس، اتخاذ تمهیدات ایمنی پروژه های فنی و عمرانی در مسیر تردد دانش آموزان، ترمیم آسفالت مسیرهای تردد به مدارس، زیبا سازی و بهسازی فضای شهری اطراف مدارس و هرس درختان، از اقدامات شهرداری برای بازگشایی مدارس است.
وی افزود: همکاری درتسریع اجرای پروژه های عمرانی و زیبا سازی مسیرها، جمع آوری نخاله ها و نظافت سطح شهر بویژه در اطراف مدارس، مصوب سازی نرخ سرویس های مدرسه و اعلام عمومی آن، اجرای خط کشی معابر، و علائم هشداردهنده احتیاطی در سطح شهر مخصوصا اطراف آموزشگاه‌ها از دیگر برنامه های شهرداری در طرح استقبال از مهری پر از شور و نشاط برای دانش آموزان است.
نووززاده به اجرای طرح فاضلاب شهری در خیابان شهید تفکری هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این طرح در مسیر چند مدرسه قرار دارد ضروری است با سرعت بیشتر اجرایی شود تا شاهد اختلال در عبور و مرور شهری علی الخصوص رفت و آمد دانش آموزان عزیز نباشیم.
رئیس آموزش و پرورش بافق هم در این نشست با بیان اینکه سال تحصیلی جدید ۱۱ هزار دانش آموزان در بیش از ۷۰ آموزشگاه به تحصیل مشغول می شوند از برنامه ریزی و تلاش شهرداری بافق قدردانی کرد و گفت: هر ساله با کوشش و برنامه ریزی اصولی شهرداری بافق شاهد فضایی امن و مسیرهای روح پرور برای تردد دانش آموزان هستیم.
قاسم زاده برخی از خواسته های مهم آموزش و پرورش در شروع سال تحصیلی جدید را در این جلسه مطرح کرد که شهردار بافق جهت تحقق این خواسته ها قول\ مساعدت و پیگیری داد.