اعضای شورای اسلامی شهر بافق صبح امروز با حضور در دفتر مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با رضا فلاح مبارکه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش زوابط عمومی شهرداری بافق؛ رئیس شورای شهر بافق در ابتدا با تبریک انتصاب سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت: بدون شک وجود توانمندی های شما سبب شد تا مسئولان به این نتیجه برسند سکاندار مجموعه سنگ آهن بافق باشید و امیدواریم همچنان که در مسئولیت های قبلی با شورای شهر و شهرداری تعامل داشتید در این سمت نیز همکاری ها ادامه داشته باشد.
وی با اعلام آمادگی شورای اسلامی شهر برای همکاری با مجموعه سنگ آهن ابراز امیدواری کرد در زمینه توسعه صنایع جوار معدنی شهر تلاش ها و تعاملات بیشتر از گذشته انجام گیرد.
حسن محمدی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وضعیت شهرداری و مشکلات آن علت اصلی به سرانجام نرسیدن طرح های این مجموعه را عدم نقدینگی عنوان کرد و اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر وعده هایی به مردم داده است و متاسفانه به علت عدم نقدینگی نتوانسته به طرح های خود سرعت اجرا دهد و امیدواریم با حسن نظر مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی بافق کمکی موثر در این زمینه صورت گیرد.
وی همچنین در بحث پرداخت ۲ درصد عوارض شهر از سوی معادن و نیاز شهرداری با توجه به بدهی این مجموعه،خواهان توجه مدیرعامل شرکت در این خصوص شد و عنوان کرد: یکی از علل تاخیر پروژه های شهرداری،صبر برای به سرانجام رسیدن پروژه گندله سه چاهون است که سبب توسعه مجموعه و شهر خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر بافق توسعه صنایع جوار معدنی را خواست مردم دانست و خاطر نشان کرد: خوشبختانه با درایت محمد جواد عسکری این موضوع به مراحل خوبی رسیده و امیدواریم با دست توانمند مدیریت جدید سنگ آهن مرکزی بافق این روند توسعه ادامه پیدا کند تا به سرانجام برسد.
محمدی در پایان امیدوار شد با تعامل مسئولان شهر در راستای توسعه اهداف شهر قدم برداشت.
سپس شهردار بافق در سخنانی کوتاه با بیان اینکه شهر بافق در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، مهمترین منابع را نیروی انسانی دانست و اظهار کرد: امروز پنجمین مدیر بومی سکاندار مجموعه سنگ آهن است با این تفاوت که فردی جوان و توانمند از بدنه شرکت روی کار آمده است که بر تمام موضوعات شرکت اشراف کامل دارد و این پشتوانه ای خوب برای مدیریت عالی مجموعه سنگ آهن و بزرگترین بنگاه اقتصادی شهرستان است که منشأ اثرات خوب در استان و کشور بوده است.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه سنگ آهن جدا از شهر نیست و توسعه و پیشرفت شهر و شرکت به یکدیگر گره خورده است،یادآور شد: تنها با تعامل یکدیگر و ایجاد آرامش و حفظ این فضا میتوان به اهداف شهر دست یافت.
نوروز زاده در پایان برای رضا فلاح مبارکه آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون نمود.
در ادامه نائب رئیس شورای شهر بافق با تبریک انتصاب مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در بحث استخدام نیرو از فلاح مبارکه خواستار شد که این امر ضابطه مند باشد تا رضایت مندی عمومی حاصل شود.
توجه به صنایع جوار معدنی،بحث تامین خوراک و پیگیری های شورای شهر برای واگذاری آنومالی های منطقه به شرکت سنگ آهن مرکزی و توجه به شهر برای اتمام رساندن طرح های شهرداری مواردی بود که باقی زاده به آن اشاره کرد.
سپس سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ضمن اظهار خرسندی و تشکر از حضور مسئولان حاضر با بیان اینکه همچون گذشته تعامل اینجانب با مجموعه شورای شهر بافق و مسئولان شهرستان ادامه خواهد داشت،تصریح کرد: ما اکنون در بهترین شرایط قرار داریم و باید از فرصتی که مدیران و مسئولان بافقی در کشور،استان و شهرستان روی کار هستند استفاده نماییم و با تعامل و تلاش هر چه بیشتر در راستای اهداف شهر و مجموعه شرکت سنگ آهن قدم برداریم.
وی افزود: در خصوص صنایع جوار معدنی تعاملاتی با حمایت و همکاری مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور در حال انجام است. همچنین دربحث آنومالی های منطقه و واگذاری به شرکت پیگیری هایی صورت گرفته و با کمک نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور برای تحقق این موضوع ادامه خواهیم داد.
فلاح مبارکه با تاکید بر اینکه به عنوان مدیر عامل بزرگترین بنگاه اقتصادی شهرستان موظف هستم مسئولیت اجتماعی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهم،گفت: شرکت سنگ آهن بافق آنچه در توان داشته و تا آنجا که مقدور باشد در راستای کمک به شهر انجام خواهد داد.
وی در خصوص پرداخت عوارض به شهرداری که شرکت سنگ آهن موظف به آن است، گفت: با راه اندازی پروژه گندله و ارزش افزوده سنگ که منافع شرکت و شهر را بدنبال خواهد داشت، بدون شک ۲درصد عوارض شهرداری که نسبت به آن موظف هستیم پرداخت خواهد شد.
سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق پیرامون جذب نیرو تصریح کرد: مخالف پارتی بازی هستم و هر گونه نیاز به استخدام نیرو طی نامه به اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی صورت خواهد گرفت تا از طریق شرکت های کاریابی نیروی مورد نیاز به مجموعه سنگ آهن معرفی شود و بر اساس سنجش افراد انتخاب شوند.
وی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن در حوزه های مختلف شهر نقشی موثر داشته و مساعدت و همکاری نموده،افزود: یکی از رویکرد های شرکت سنگ آهن توجه به ورزش است و در این راستا امکانات بسیار خوبی دارد که تنها به کارکنان خود اختصاص نداده تا عموم مردم از آنان استفاده کنند.
فلاح مبارکه در ادامه پیرامون طرح های در دست اقدام شرکت سنگ آهن و پیشرفت آنان به ویژه در بحث جاده سازی و طرح جاده دسترسی به معدن D19 که نه تنها برای شرکت بلکه برای مردم شهر بافق و دیگر نقاط با کوتاه کردن مسیر سبب تسریع در سفر به شهر مقدس مشهد نیز شده است و همچنین کریدور جنوب شرقی را به شمال کشور وصل نموده، مطالبی را بیان کرد.
وی در پایان بیان کرد: عمل به قوانین وظیفه من است و این اطمینان را می دهم مسئولیت اجتماعی خویش را به بهترین شکل انجام خواهم داد.

منبع: مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق