به مناسبت هفته نیکوکاری:

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بافق با پرسنل کمیته امداد امام خمینی(ره)

همزمان با هفته احسان و نیکوکاری شهردار بافق به همراه اعضای شورای شهر و شهرستان صبح امروز با پرسنل کمیته امداد امام خمینی(ره) دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق،سید علی نوروزاده شهردار بافق صبح امروز به همراه سید محمد باقی زاده رئیس شورای شهر،محمد رنجبر رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضای شورا با حضور در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان با پرسنل خدوم این نهاد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار رئیس شورای شهر بافق با تبریک هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد منشأ نیکوکاری است و از زمانی که برادر گرامی سید رضا هاشمی پور به سمت ریاست کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بافق منصوب شده اند،این نهاد بسیار پویا و فعال عمل کرده است.

وی ضمن تشکر از تلاش اعضای شورای شهر و اعلام آمادگی آنان برای همکاری در زمینه های متعدد،خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر بافق آماده هرگونه همکاری با کمیته امداد برای کمک به مستمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد می باشد.

سید محمد باقی زاده  با اشاره به برنامه های شهرداری در ایام نوروز و برگزاری جشن های متنوع در این راستا،گفت: شهرداری بافق در ایام نوروز افتخار این را دارد تا یک شب از برنامه های جشن خود را به کادر کمیته امداد امام خمینی (ره) و افراد تحت حمایت این نهاد اختصاص دهد.

وی درادامه سخنان خود با اشاره به معضل وجود شیادان در بافق و سوء استفاده این افراد از نام سادات برای اخاذی از مردم گفت: از کمیته امداد درخواست می کنم با همکاری نیروی انتظامی هر چه سریعتر نسبت به جمع آوری این شیادان اقدام نماید.چرا که حضور دسته جمعی این افراد سودجو در شهر بسیار خطرناک است.

رئیس شورای اسلامی شهر بافق همچنین در این دیدار خاطر نشان کرد: میدان خرما چین بافق به میدان زکات تعییر نام خواهد داد.

سپس رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن تشکر از حضور این مسئولان،گزارشی از عملکرد  این نهاد ارائه نمود و گفت: کمیته امداد دومین نهادی است که به فرمان امام راحل(ره) تاسیس شد و در شهرستان بافق این نهاد سال ۱۳۵۸  به سرپرستی حجه الاسلام و المسلمین سلیمانی آغاز به فعالیت نمود.

وی با بیان اینکه ۳۲ سرفصل کاری در کمیته امداد مد نظر می باشد، افزود: در زمان مدیریت اینجانب از ۲۰۶ خانواد مددجو و نیازمند توسط ۷۲ نفر از خیران بازدید به عمل آورده شد و از نزدیک مشکلات آنان مورد بررسی قرار گرفت.

هاشمی پور از جمله برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) برای خانواده های تحت حمایت این نهاد را به شرح زیر اعلام کرد:

– برگزاری جشن تولد فصلی برای فرزندان کمیته امداد با همکاری شرکت سنگ آهن

– برگزاری طرح ملی جشن عاطفه ها

– اهداء جهیزیه

– اعزام مددجویان به سفر زیارتی مشهد مقدس

– برگزاری جشن احسان و نیکوکاری طی ۳ روز

– توزیع سبد غذایی به خانواده ها

– اعزام مددجویان به راهیان نور

در پایان این دیدار از زحمات سید رضا هاشمی پور،رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اهدای لوح سپاس تشکر و قدردانی شد.

منبع: آفتاب بافق