شهردار بافق، سلامت ، رفاه و آرامش مردم را از اولویتهای شهرداری دانست و گفت: یکی از اهداف مهم این نهاد خدمت رسانی بی منت به شهروندان است که علیرغم مشکلات اقتصادی، برخی از طرح ها در سالجاری تکمیل شد و تعدادی هم در دست اقدام می باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سیدعلی نوروززاده در گفت و گو با رادیو جوان، مهمترین دغدغه شهرداری بافق را مسایل و مشکلات مالی عنوان کرد و افزود: شهرداری یک نهاد اجتماعی است که تلاش می کند تا سلامت، رفاه و امنیت را در حوزه فرهنگ و اقتصاد برای شهروندان فراهم کند.
وی ، در این برنامه رادیویی ابتدا به معرفی بافق پرداخت و گفت: قرار گرفتن این شهر بر سر پنج راه ریلی کشور، وجود معادن غنی به ویژه سنگ آهن ، نخلستانهای زیبا و برافراشته ، اماکن تاریخی ودیدنی و مضجع شریف امام زاده عبدالله بن موسی کاظم (ع) از ظرفیت های بارز این شهرستان برای اشتغالزایی و توسعه گردشگری در شرایط پسا کروناست.
شهردار بافق، عبور روزانه چندین قطار از بافق به استان های مهم و راهبردی کشور و بلعکس را ارزنده و مفید توصیف کرد و گفت: ترانزیت و حمل و نقل کالا و مسافر از طریق راه آهن و عبور از این شهر فرصت مناسب در رونق اقتصادی و گردشگری به شمار می آید.
وی تصریح کرد: شهرداری بافق علی رغم مشکلات اقتصادی، شرایط پایداری دارد و اهداف خود را در برنامه های سلامت محور از جمله فضای سبز، مدیریت پسماند ، حمل و نقل و مواردی از این دست پیش برده و از بخش خصوصی هم در بحث های مشارکتی کمک گرفته است.
نوروززاده با بیان اینکه بافق، این شهر معدنی و صنعتی هم اکنون شرایط شغلی نسبتا خوبی ایجاد کرده است ادامه داد: این منطقه در زمینه های مختلف از جمله داشتن طبیعت بکر و چشم نواز ، حیات وحش ،گونه های جانوری نادر و گردشگری پتانسیل خوبی دارد ضمن اینکه این شهر تاریخی است و قدمت و پیشینه آن به قبل از اسلام باز میگردد.
وی سرمایه گذرای در این شهرستان را سودآور خواند و خاطر نشان کرد: اطلس فرصت های سرمایه گذاری شهرداری های استان تهیه شده که شهرستان بافق در این اطلس پروژه های خوبی در حوزه های مختلف گردشگری، آسفالت، تجاری، تفریحی و … دارد.
خبر خوش شهردار به شهروندان در پایان گفتگوی رادیویی
به گفته شهردار بافق یکی از پروژه های خوبِ در دست اقدام که به زودی افتتاح می شود مجموعه باغ ایرانی است که بستر حضور گردشگران را بعد از دوران کرونا در این شهرستان فراهم می کند.
گفتنی است؛ از دیگر برنامه های رادیو جوان، معرفی اماکن گردشگری و تاریخی، تقدیر از کادر درمان شهر و … بود‌.