روز معلم امسال حال و هوای ویژه تری دارد
شهردار بافق ضمن تبریک پیشاپیش روز معلم و همزمانی آن با میلاد خجسته منجی عالم بشریت (عج) گفت: فرصت خجسته ای است برای رونمایی از مجسمه ی بزرگ معلم شهیر اخلاق و امر به معروف ( حاج شیخ محمد تقی بافقی) که همزمان با روز معلم و میلاد سراسر نور آخرین ذخیره الهی در میدانی به همین نام رونمایی می شود.
سید علی نوروززاده افزود ؛ پروژه احداث میدان ، محوطه سازی ، ساخت و نصب مجسمه شیخ محمد تقی بافقی ، از چند ماه قبل با پیش بینی اعتباری افزون بر چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال آغاز شد و هم اکنون مراحل نهایی را طی می کند و به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه هستیم.
گفتنی است : آیت الله شیخ محمد تقی بافقی یکی از عرفا و مفاخر بزرگ شهر بافق است که تا چهارده سالگی در زادگاهش تحت پرورش و تربیت پدرش قرار گرفت و سپس به یزد رفت تا تحصیلات حوزوی خود را آغاز کند.
وی در سال ۱۳۲۰ (قمری) در سن ۲۸ سالگی به نجف مهاجرت کرد و از محضر استادانی چون آخوند ملا محمدکاظم خراسانی و سید محمدکاظم یزدی، محدث نوری، سید حسن صدر کاظمینی، سید محمود مرعشی نجفی، سید احمد کربلایی، ملاحسین قلی همدانی و محمد بهاری همدانی استفاده کرد.
این عالم ربانی، پس از هفده سال اقامت در نجف اشرف، به قم رفت. پس از تأسیس حوزه علمیه قم به دست عبدالکریم حائری یزدی، در اداره امور حوزه با وی همکاری کرد.