به مناسبت هفته بسیج از سردیس سرداران شهید و مشاهیر شهر بافق با حضور مسئولان شهرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، پایگاه علی ابن موسی رضا(ع) شهرداری بافق در دومین سمپوزیوم ملی ساخت سردیس سرداران شهید شهرستان بافق با موفقیت در طراحی و ساخت این آثار، امروز در هفته بسیج رونمایی از این سردیس ها با نصب در ورودی خیابان های اصلی بافق با حضور امام جمعه،فرماندار،رئیس شورای شهر،شهردار،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از بسیجیان و مسئولین ادارات انجام شد.

در این مراسم نوروززاده شهردار بافق با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند،فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست،ضمن تبریک هفته بسیج گفت: امروز از سردیس ۵ سردار سرافراز ۸ سال دفاع مقدس به همراه سردیس ۳ تن از مفاخر و مشاهیر شهرستان که حاصل کار هنرمندان نامی کشور است پرده برداری می شود، که شهرداری بافق افتخار این را داشت تا قدم کوچکی در گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان بردارد.

وی افزود: این سردیس ها در ایام نوروز سال جاری در قالب اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی استان یزد و در مجموعه تفرجگاه آبشار بافق به مدت ۱۰ روز توسط هنرمندان مطرح و نامی کشور طراحی و اجرا شد و پس از آن با انجام عملیات قالب گیری و ساخت نهایی مجسمه ها و پایه ها و نصب سردیس ها امروز شاهد پرده برداری از این آثار هستیم.

وی همچنین از نامگذاری خیابان های اصلی به نام سرداران شهید درمکان های نصب سردیس ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا این آثار شهدا در جای جای این شهر و دیار برجسته تر شود.

در مراسم رونمایی از تندیس سردار شهید تفکری،خواهر این شهید بزرگوار ضمن تشکر از مسئولان،سرافرازی هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی و سلامتی مقام معظم رهبری را از خداوند متعال خواهان شد.

شایان ذکر است ساخت این آثار و نصب پایه ها مبلغی بالغ بر۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال را به خود اختصاص داده است، که شامل تندیس سرداران شهید تفکری، شهید شاهپورزاده، شهید طالعی، شهید اکبریان، شهید ابوطالبی و مشاهیرحاج شیخ محمد تقی و آیت االله میرغنی زاده می باشد.