سلام و درود بر شهروندان عزیز
در سال ۱۳۹۸ اتفاقات خوب و اثرگذاری در حوزه مدیریت شهری اتفاق افتاد . شروع و تکمیل پروژه های متعدد در حوزه های مختلف عمرانی ، خدماتی و اجتماعی نقطه روشنی در بهینه سازی فضای شهری جهت نیل به توسعه پایدار را رقم زد.
بخشی از پروژه هادر حوزه ترافیک ، ساماندهی اساسی ورودی از طرف استان کرمان و بلوار بهشت حسین ، احداث فاز نهایی بلوار آیت الله میرغنی زاده ، تملک ، آزادسازی و اجرای فاز اول بلوار باقرآباد و نیز تکمیل تملک املاک باقیمانده و اجرای بلوار شهدا ، شروع تملک و آزادسازی بلوار حدفاصل میدان امام حسین ع تا میدان محمدتقی خان و نیز خیابان حدفاصل ۱۵ خرداد تا بلوار انقلاب بود .
در حوزه پارکها ، فضای سبز و گردشگری شهری ، احداث مجوعه بزرگ فرهنگی ، گردشگری و تفریحی باغ ایرانی ، فاز سوم تفرجگاه آبشار شامل آبشار، رستوران فراز قله ، بخشهای خدماتی و غیره ، بهره برداری از دوپارک جدید در محلات و شروع ساخت دو پارک محله ای دیگر ، گسترش و مکانیزه سازی شبکه آبیاری فضای سبز ، توسعه بیش از ۷۰ هزار مترمربع فضای سبز جدید بخشی از زحمات همکارانم بود.
در حوزه مدیریت علمی شهر دو پروژه راهبردی بازنگری طرح جامع توسعه شهر و ممیزی املاک شهر راهگشای بسیاری از مسائل خواهد بود.
در حوزه مبلمان شهری محوطه سازی میادین ازقبیل آیت الله شیخ محمدتقی بافقی ، مادر ، زکات ، راه آهن ، محمدتقی خان و نصب المانهای شهری ، روشنایی معابر مختلف ، زیباسازی معابر ، ساماندهی فضاهای نشیمن و حرکت از جمله پیاده روها و سواره روها ، ساخت پل عابرپیاده ، نورپردازی ها و دهها اقدام ریز و درشت دیگر ، خدماتی بود که ارائه شد.
مبحث بافت تاریخی بسیار مهم است و ساماندهی میدان تاریخی خان ، ساخت فرهنگسرای شهرداری ، جداره سازی ها و کف سازی های متناسب همراه با تلاش جهت عادی سازی جریان زندگی در بافت و تشویق بخش خصوصی اقداماتی است که باید استمرار یابد.
در حوزه بازآفرینی شهری ، با تصویب طرح بازآفرینی مناطق پنج گانه اولویت بندی شد و اقدامات مربوطه برنامه ریزی که در حال انجام است.
در حوزه سلامت و ورزش ساخت سه زمین چمن استاندارد جدید شاهد و کوثر و شروع ساخت دو زمین دیگر در جنب میدان آیت الله شیخ محمدتقی و مسکن مهر ، طراحی بیش از ۲۳ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری بهم پیوسته در شهر ، شروع احداث پیاده راه سلامت ،
کمک به ساخت زمین چمن مصنوعی ورزشگاه تختی بود که مسلما هرچه بیشتر در این حوزه کار شود بازهم لازم و ضروری است.
در حوزه فضاهای اداری و عملیاتی ساخت ایستگاه مجهز آتش نشانی و خدمات ایمنی ، ساختمان جدید شورای شهر را داشتیم .
در سایر حوزه ها ازجمله املاک و حقوقی ، حمل و نقل عمومی ، مالی ، درآمد و اداری، خدمات شهری ، روابط عمومی ، حفاظت و حراست ، معماری شهرسازی ،فنی ، فرهنگی و اجتماعی و نرم افزاری شاهد مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر همکاران عزیزم در خدمت گزاری به مردم بودم. هرچند در یک ماهه آخر سال ، شیوع ویروس کرونا باعث شد بسیاری از پیمانکاران زودتر اعلام تعطیلی کنند و یا با نیروی کمتری فعالیت کنند ولی مسلما” با شروع کاربعد از تعطیلات با تاسی از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید ، جهش در تولید فضاهای جدید شهری شتاب فزاینده ای خواهد گرفت و تاخیر ایام این بلیه را جبران خواهد کرد.
همه این خدمات و دهها پروژه دیگر ، محصول همدلی و همراهی مسولین محترم شهر ، شورای محترم اسلامی شهر ، همکاران زحمتکش و خستگی ناپذیرم و خاصه مردم عزیز ، بزرگوار و دوست داشتنی شهرمان بود که باید روز بروز افزایش یابد.
و اما در آستانه سال نو ، که با شیوع ویروس کرونا شاهد روزهایی نسبتا سخت در حفظ سلامت مردم هستیم لازم است ابتدا از خادمان مردم خصوصا در حوزه پیشگیری و درمان خالصانه تقدیر و تشکر کنم و عاجزانه از مردم عزیز بخواهیم با عمل به تمامی نکات و دستورالعملهای صادره در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری ، خصوصا ماندن در خانه ، هرچه سریعتر شاهد شکست و نابودی این مهمان ناخوانده شهر و کشورمان باشیم و با لطف و عنایت خداوند مهربان ، بهاری ترین بهارمان را بزودی با حضور همه مردم عزیز جشن بگیریم و سال ۹۹ را سالی همراه با شکوفایی در تمام زمینه های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی مبتی بر دانایی و معرفت بیشتر شاهد باشیم .
برای شما عزیزان در آغازین روزهای نویدبخش بهار و آغاز سال نو و تبریک این ایام خجسته همواره سالی توام با سلامت، سعادت و شادکامی را از درگاه خداوند متعال در سایه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت ا… امام خامنه ای مدظله آرزومندم .
سید علی نوروز زاده-شهردار بافق