سرانه فضای سبز بافق ۲۵ درصد افزایش یافت

مدیر روابط عمومی شهرداری بافق از توسعه و افزایش ۲۵ درصدی فضای سبز این شهر خبر داد.

علی اصغر موفق گفت : با توسعه ۱۹هزار مترمربع فضای سبز، سرانه فضای سبز بافق از چهار متر به پنج متر مربع افزایش پیدا کرده است.

این مسئول توسعه فضای سبز را شامل درختکاری و گلکاری در پارک آبشار ، خیابانهای مهدیه، مسجدجامع، ولیعصر، فنی وحرفه ای، شهید فهمیده، دارائی، وحشی بافقی، شهرک های امام رضا ، حضرت ولیعصر، و میدانهای بهارستان و ابوالفضل عنوان کرد.

وی به گونه های سازگار با اقلیم بافق اشاره و خاطر نشان کرد : درختان سنجد تلخ، اقاقیا، زیتون، توت ،کاج و درختچه های زینتی از گونه هایی هستند که با شرایط آب و هوایی این شهر سازگاری دارند.

موفق اضافه کرد : برای توسعه فضای سبز در معابر و مکانهای مذکور اعتباری معادل سه میلیارد ریال هزینه و پرداخت شده است.

مدیر روابط عمومی شهرداری بافق از آماده سازی ۱۶ هزار متر مربع برای گسترش فضای سبز شهری نیز خبر داد و یادآور شد: میدانهای زکات، امام حسن، بخشی از انقلاب ۶۳ ،چهارده معصوم ۲۰ و قسمت هایی از بلوار آیت ا… میرغنی زاده با پیش بینی اعتبار دو میلیارد ریال برای نهال کاری در سالجاری آماده سازی شده اند.

موفق، همچنین گفت: فضای سبز پارک آبشار برای کاشت انواع درختان سازگار با اقلیم این شهر آماده است.

وی وسعت کاشت نهال در این پارک را ۵۵ هزار متر اعلام و بیان کرد: به همین منظور اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال اختصاص یافته است.

مدیر روابط عمومیشهرداری بافق کاشت گل های فصلی از جمله شب بو، کلم گل، گازانیا، داوودی، شاه پسند و … در میدانها و روفوژهای میا نی بلوار و باغچه های سطح شهر را از دیگر اقدامات فضای سبز شهری برشمرد و افزود: در این راستا بیش از ۳۰۰ میلیون ریال هزینه کرده ایم.

وی،  ۹ هزار متر لوله گذاری برای تامین آب فضای سبز، هرس درختان و راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای را نیز از دیگر اقامات انجام شده در جهت توسعه و کیفیت فضای سبز شهر بافق عنوان کرد و گفت: در این خصوص هم معادل ۶ میلیارد ریال هزینه شده است.