سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی در بافق آغاز شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری عمومی شهرداری بافق:دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی از آغاز به کار این سمپوزیوم برای نخستین بار در استان یزد در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق خبر داد.
جعفر نجیبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بافق افزود :هدف از برگزاری این سمپوزیوم شناساندن جاذبیت های بکر استان یزد بویژه شهرستان کویری بافق برای جذب بیشتر گردشگر با رویکرد توجه به مقوله فرهنگی و هنری منطقه و قابلیت های توسعه صنعت توریسم در این شهرستان است .
دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی بافق گفت :تاکنون ۴۰ شرکت کننده مجسمه ساز آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده اند که ۱۵ اثر انتخاب شده و قرار است از امروز تا دوشنبه هفته جاری به نمایش در آید.
وی با بیان اینکه مجسمه های شنی ماندگار نیستند اظهار داشت: این مجسمه ها بعد از گذشت مدتی بر اثر مرور زمان ، عوارض طبیعی و تابش خورشید ماندگاری خود را از دست می دهند
نجیبی تصریح کرد: در عین حال با استفاده از قالب گیری و بهره مندی از مواد ماندگار مانند بتن و فایبرگلاس می توان این مجسمه ها را ماندگار کرد.
این هنرمند کشوری با بیان اینکه آثاری که در این سمپوزیوم به نمایش در می آید پس از قضاوت داوران برگزیده می شوند بیان کرد: به آثار برتر نفرات اول تا سوم جوایزی به رسم یاد بود اهدا خواهد شد.
نجیبی خاطر نشان کرد: سه داور از تهران و یزد و دبیر سمپوزیوم آثار هنرمندان مجسمه ساز را داوری می کنند.
وی حضور شرکت کنندگان آماتور را در کنار هنرمندان مجسمه ساز یاد آور شد و افزود: علاقه مندان به این هنر می دانند کار مجسمه سازی غیر حرفه ای را همزان با برگزاری این سمپوزیوم انجام دهند.
دبیرسمپوزیوم ملی مجسمه های شنی بافق ادامه داد: به یک نفر از شرکت کنندگان جنبی نیز با نظر هیات داوران جوایزی برای تشویق و ترغیب داده خواهد شد.
وی همچنین برگزاری این سمپوزیوم را در بافق آزمایشی عنوان کرد و افزود: چنانچه اهداف مورد نظر محقق شود هر سال برگزاری این سمپوزیوم با کیفیت بهتر در سطح گسترده تر در این شهر ادامه خواد داشت.
نجیبی ابراز امیدواری کرد: تا با همکاری مردم، مسوولان استان و شهرستان بافق این سمپوزیوم در آینده نزدیک در سطح بین المللی برگزار شود
وی این ایده نوین را به شهردار و شورای شهر بافق تبریک گفت و افزود: برگزاری سمپوزیوم مجسمه های شنی می تواند جوانان را به خود جذب و زمینه جذب گردشگران را از سراسر کشور به شهر کویری بافق و تلماسه های زیبای این شهر فراهم کند.
این سمپوزیوم به مدت سه روز از امروز تا پایان دوشنبه در مجموعه پارک ابشار توسط شهرداری بافق برگزار می شود و مردم و علاقمندان به هنر مجسمه سازی از استان یزد و شهرستان های استان همجوار کرمان برای دیدن آثار هنری و شرکت درجشنواره تابستانی به بافق سفر می کنند.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلومتری مرکز استان یزد قرار دارد.