سمپوزیوم مجسمه شنی بافق در تقویم جشنواره های سالانه استان قرار می گیرد
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در حاشیه برگزاری سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی اظهار داشت: بافق از معدود شهرستان هایی است که ظرفیت و استعدادهای گردشگری خود را به سرعت شناخته و برای شکوفایی آن نیز برنامه ریزی کرده است.
محمد مهدی شرافت با تاکید بر ضرورت ایجاد ظرفیت های فرهنگی و گردشگری در کنار صنعت معدن عنوان کرد: گردشگری از معدود صنعت هایی است که خیر عام دارد و حتی اگر نتواند در جذب توریست و گردشگر موفق عمل کند در شادابی ونشاط اهالی شهرستان حایز اهمیت است.
وی، سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی بافق را کاری ابتکاری، خلاقانه و نادر عنوان کرد و افزود: این طرح در برنامه و تقویم جشنواره های سالانه استان قرار می گیرد.
شرافت در ادامه با اشاره به عملکرد مثبت استان یزد در جذب گردشگر خارجی خاطر نشان کرد: یزد در مجموع جز برترین های کشور بوده و در سال گذشته در جذب توریست خارجی بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان دلیل کاهش جذب توریست خارجی در مردادماه سالجاری را گرمای بیش از حد هوا اعلام کرد و گفت: با ثبت جهانی شهر یزد حضور توریست در استان شتاب بیشتری می گیرد که در همین راستا بافق نیز از این موضوع بهره مند می شود.
وی همچنین به اهمیت برگزاری جشنواره های مختلف اشاره ای داشت و یادآور شد:جذب گردشگر صرف مکان تاریخی و طبیعی نیست و اتفاقاتی چون برگزاری جشنواره می تواند حجم گردشگر را افزایش دهد.
شرافت همچنین با اشاره به عملکرد مناسب کمپ ها کویری بافق تصریح کرد:سال گذشته سال شکوفایی شهرستان بافق در زمینه گردشگری بود.