سه پروژه شهرداری شامل میدان و تندیس سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، محوطه سازی و المان میدان راه آهن و کلنگ زنی مجتمع تجاری و پارکینگ طبقاتی بلوار وحشی بافقی با حضور جمعی از مسوولان، رونمایی، افتتاح و کلنگ زنی شد.شهردار بافق در حاشیه بهره برداری از پروژه های یاد شده در سخنانی خدمت به مردم را در سایه مشارکت شهروندان افتخار دانست و گفت: تندیس سردار سلیمانی در مدت زمان ۹ ماه توسط یک استاد نامی کشورمان ساخته و در میدانی به همین نام نصب شد و رونمایی شد.
وی درباره ساخت این اثر ارزشمند و ماندگار که بزرگترین تندیس نصب شده در شهر است تصریح کرد: به منظور ابراز ارادت به ساحت مقدس سردار دل‌ها، تندیس شهید سلیمانی در شمایل یک مدافع قهرمان با چهره‌ای سرشار از آرامش قلبی و لبخند دلنشین و همیشگی وی ساخته شد.
سیدعلی نوروززاده، هدف از ساخت تندیس شهید حاج قاسم سلیمانی را تکریم جایگاه این سردار والامقام اسلام عنوان و بیان کرد: ساخت و نصب تندیس سردار سلیمانی در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام این شهید والامقام و نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی مساحت میدان شهید سلیمانی را ۲۱ هزار متر مربع اعلام و ابراز امیدواری کرد: در آینده این میدان که در مدخل ورودی شهر از سمت استان کرمان قرار دارد به مرکز برگزاری مراسم ملی و مذهبی شهر بافق تبدیل شود.
نوروززاده، عملیات اجرایی این پروژه را شامل ساخت تندیس، زیرسازی، نصب جدول ، سنگ‌ ‌کاری و تامین روشنای عنوان کرد و افزود: پروژه میدان و تندیس شهید سردار سلیمانی با هزینه ۲۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل منابع داخلی شهرداری آماده و بهره برداری شد.

افتتاح میدان و ساخت المان راه آهن
به گفته شهردار بافق مساحت این پروژه ۱۵۰۰۰ هزار متر مربع است که با نماد قرار گرفتن شهر بر سر پنج راه ریلی کشور، این المان و نورپردازی، در میدان راه آهن خودنمایی می کند.
وی هزینه اجرای این پروژه را ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: این هزینه از محل اعتبارات شهرداری با مشارکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران پرداخت شده است.
مدیرکل راه آهن استان یزد هم در حاشیه بهره برداری از پروژه گفت: ساخت این میدان با المان متناسب که از سال ۹۷ از سوی شهرداری آغاز شد بیان گر قرار داشتن بافق در تقاطع پنج راه ریلی کشور و داشتن کارخانجات تعمیرات لکوتیو است.
رحمت رحمت نژاد افزود: پنج راه ریلی از اهمیت بسیاری برخوردار است که شهرداری این مهم را با ساخت المان به خوبی برجسته و نمایان ساخته که تلاش شهردار، همکارانشان و اعضای شورای شهر قابل تحیسن است.
کلنگ زنی مجتمع تجاری وپارکینگ طبقانی بلوار وحشی
این مجتمع در فضایی به وسعت ۷۰۰۰ متر مربع در ۲ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع در مرکزیت ثقل تجارت شهر ودر نزیکی امامزاده عبدالله (ع) ساحته می شود.
شهردار بافق در آئین کلنگ زنی این پروژه گفت: پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۳۲۰ واحد پارکینگ و ۶۶ واحد تجاری با هزینه ۱۳۰۰ میلیارد ریال در دوطبقه ساخته می‌شود.
نوروززاده اضافه کرد: یکی از طبقات برای گذران اوقات فراغت خانواده ها در ایام سرد و گرم شهر بافق در نظر گرفته شده تا شهروندان با آرامش خیال خرید و در مضجع شریف امامزاده زیارت کنند.