همزمان با سالروز فتح خرمشهر و روز ایستادگی و مقاومت، عملیات اجرایی قطعه اول بلوار آزادگان در بافق آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، مساحت کل این پروژه را ۱۱۴ هزار متر مربع است که در مرحله نخست، ۱۷ هزار و ۸۰۰ متر مربع با برآورد هزینه ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تا پایان سال ۱۴۰۰ خورشیدی ساخته، تکمیل و به بهره برداری می رسد.
برای اجرای کامل این بلوار هزینه ای افزون بر۱۲۶ میلیارد تومان پیش بینی شده که از محل منابع داخلی شهرداری تامین خواهد شد.
با اجرای کامل این پروژه ، میدان معلم پس از گذر از خیابانهای نورآباد ، عباس آباد ، سردار شهید شاهپورزاده به بلوار کشاورز متصل می شود.
شهردار بافق در مراسم کلنگ زنی ساخت بلوار آزادگان با گرامیداشت سوم خرداد روز آزادی خرمشهرگفت: این بلوار در طرح جامع شهری در بیشتر نقاط ۴۵ متری است و دسترسی های متعددی را از مبداء تا مقصد برای شهروندان ایجاد می‌کند.
به گفته وی، دسترسی آسانتر به مراکز خدماتی و ورودی شهر به ویژه عبور و مرور ساکنان حاشیه بلوار آزادگان از دیگر مزایای این پروژه به شمار می رود.
نوروززاده تصریح کرد: به منظور رفاه حال شهروندان عزیز، فضاهایی چون پیاده راهها، مسیر دوچرخه سواری و پارکینگ در طول مسیر این بلوار پیش بینی شده است.
فرماندار بافق هم در این آئین از شهردار و مجموعه کارکنان شهرداری تشکر کرد و با ابراز امیدواری از همکاری دستگاههای اجرایی و مالکان واقع در مسیر این بلوار گفت: سیمای بصری شهر از لحاظ عمران شهری و احداث معابر اصلی و فرعی تغییر چشمگیر کرده به طوریکه در نگاه اول نظر هر بینده را به خود جلب می کند.
سید مهدی طلایی مقدم افزود: در اصطلاح دوخت و نظم دهی اجرای پروژه ها ، متاثر از نگرش‌های اجتماعی، فرهنگ‌ها و نیاز جامعه امروزی بوده و همین تفاوت‌ها دارای تنوع بالایی است که قابل تحسین می باشد.
وی با بیان اینکه تا کنون طرح ها و پروژه های شهرداری در زمان مقرر انجام و بهره برداری شده است خاطرنشان کرد: در مجموع کارهای خوبی طی چندسال اخیر در سطح شهر با درایت مدیریت شهری و زیرمجموعه این نهاد انجام شده که بر هیچکس پوشیده نیست.