شهردارجدید بافق با حضور جمعی از مسولان محلی معرفی و مشغول به کار شد.
امام جمعه بافق در آئین معارفه شهردار جدید این شهر، با تسلیت شهادت مظلومانه باقر العلوم (ع)، آگاهی به مسائل, تخصص در عمل ،توجه به اقتصاد و معیشت مردم و صبر در فراز و نشیبهای زندگی را مایه رشد جامعه دانست.
حجت الاسلام ” سید جواد سلیمانی” با بیان اینکه انسان کامل کسی است که بر مشکلات فائق آید، افزود: توانمندی انسان وقتی زیاد باشد نمی گذارد مسائل و مشکلات اورا از ادامه زندگی ، کار و تلاش بازدارد.
وی همبستگی موجود بین دستگاههای اجرایی شهرستان را ستود و تاکید کرد: نباید این اتحاد ،همدلی و انسجامی که بین فرمانداری، شهرداری و شرکت سنگ آهن بافق به وجود آمده است خدشه دار شود.
امام جمعه بافق فقط چهارده معصوم (ع) را عاری ازعیب و نقص دانست و افزود: انسان داری نقص است و گاهی اشتباه می کند منتها باید بدون خرده گیری از یکدیگر و به دور از اختلافات محله ای و قومی ، بکوشیم تا شهری زیبا ، آباد و پر نشاط داشته باشیم.
حجت الاسلام سلیمانی بر توسعه فضای سبز، جمع آوری به موقع زباله ، زیباسازی و مبلمان شهری تاکید کرد.
در پایان این نشست ضمن تقدیر از شهردار سابق، رحمت ا… عفتی با حکم استاندار یزد به عنوان شهردار جدید بافق معرفی شد.

فرماندار بافق هم در این نشست با تسلیت شاهد کربلا امام باقر العلوم (ع) از مردم و مسوولان خواست تا با شهرداری همکاری کنند تا عمران و آبادانی این شهر با شتاب بیشتری پیش رود.
مهدی خاوری افزود: انتظار داریم شهردار جدید با رویکرد فرهنگی کار خود را آغاز کند و در بحث فرهنگ وحوزه هنر کارهای شایسته ای صورت گیرد.
وی اضافه کرد: هر چند در این مباحث بیشتر کارشود، فضایی پر شور ونشاط ایجاد و بارقه امید در دل مردم این شهر کویری بیش از پیش روشن می شود.
فرماندار بافق آمادگی مجموعه تحت نظارت خود با شهرداری را اعلام کرد و گفت: فرمانداری در زمینه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی همواره در کنار شهرداری است و با این نهاد مردمی همکاری خواهد داشت.
وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش پرسنل شهرداری و سایر نهاد های ذیربط آرمان های مقام معظم رهبری در افق ۱۴۰۴ این شهرستان وجای جای میهن عزیزمان نیز محقق شود.
فرماندار بافق به قرار داشتن بافق روی کسل زلزله اشاره کرد و تصریح کرد: باید در ساخت و سازها رعایت آئین نامه ۲۸۰۰ و مقاوم سازی سر لوحه کار شهرداری قرار داشته باشد.
در پایان این نشست ضمن تقدیر از حسن تفکری شهردار سابق، رحمت ا… عفتی طی حکمی از سوی استاندار یزد به عنوان شهردار جدید بافق معرفی و مشغول به کار شد.
شایان ذکر است جلسه تودیع و معارفه آقایان حسن تفکری و رحمت الله عفتی شهرداران سابق و فعلی با حضور مسئولان استانداری یزد و مسئولان شهرستان بافق طی روزهای آتی برگزار میگردد.