معلولین بافقی خواستار مناسب سازی برای تردد شدند

۷۵۰ معلول بافقی در انتظار مناسب سازی اماکن برای تردد آسان در سطح شهر بافق
شهردار بافق در بازدید از جامعه معلولین شهر بافق گفت:شهرداری این شهر توجه ای خاص به مقوله مناسب سازی داشته و دارد.
رحمت ا… عفتی افزود:با توجه به اینکه مناسب سازی در ساختمانها ی اداری هنگام صدور پروانه لحاظ می شود بنابراین در صورتیکه ساختمان دولتی یا نهاد عمومی غیر دولتی مناسب سازی را برای دسترسی آسان معلولین عزیز به بخش های مختلف یک نهاد رعایت نکند گواهی پایان کار برای آن دستگاه اجرایی صادر نخواهد شد.
شهردار بافق مناسب سازی در معابر عمومی سطح شهر را نیز یادآور شد و تصریح کرد: این طرح همواره در دستور کار این نهاد بوده و تاکنون بعضی معابر مناسب سازی شده و مابقی نیز در دست بررسی و اقدام می باشد.
عفتی به قانون استخدام معلولین در دستگاه های اجرایی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه در قانون ۳ درصد پیش بینی شده لیکن شهرداری بافق بیش از درصد ذکر شده در قانون نسبت به استخدام عزیزان معلول اقدام کرده است.
شهردار بافق ابراز امیدواری کرد با ایجاد مدیریت فرهنگی، اجتماعی در این نهاد زمینه خدمات رسانی بیشتر به معلولین در شهرداری فراهم شود.
عفتی در خصوص کمک به جامعه معلولین در حد توان و در چارچوب قانون قول مساعد داد.
دکتر خوشگذران رئیس بهزیستی بافق هم در این بازدید از توجه ویژه شهردار بافق به مشکلات معلولین تقدیرکرد و گفت: امید است با تعامل و همکاری بیشتر شاهد رفع برخی از مشکلات این عزیزان باشیم.
ابوالفضل شاهپورزاده مسئول جامعه معلولین شهرستان بافق هم به فعالیت های انجام شده ومشکلات معلولین پرداحت و گفت: در حال حاضر ۷۵۰ معلول در سطح شهرستان تحت پوشش این جامعه قرار دارند که ۴۰ درصد آنها توانایی انجام کار ندارند،۳۰ درصد توانایی دارند ولی فاقد کارهستند و مابقی نیز خوداشتغال و مستقل می باشند.