متن پیام به شرح زیر است:
شوراها از مظاهر مشارکت مردمی و برای تسهیل امور مردم است« مقام معظم رهبری مدظله العالی»
بی شک شوراها بی واسطه ترین حلقه ارتباطی مردم، با حاکمیت و تجلی خرد جمعی و نمادی از احترام و اکرام به شخصیت و هویت انسان و مردم عزیز شهر دارلشجاعه هستند.
در ۲۴ سال گذشته که این اصل مهم قانون اساسی به منصه ظهور و ثبوت و اجرا رسید مردم شورا های اسلامی شهر و روستا را نهادی مشورتی و یکی از ارکان مهم سلامت همفکری و تصمیم گیری می دانند و به برکت این اتفاق، نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و فضایی که در آن زندگی می کنند، دوچندان گردید و شهروندان عزیز شوراها را گامی بلند به سوی کمال سوق می دانند و آرزو دارند با همدلی شورا و شهرداری هر روز بیش از گذشته شاهد خُرمی و بالندگی همه جانبه شهر باشند.
نهم اردیبهشت ماه، صفحه درخشانی در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز شوراها است که این نامگذاری فرصت مناسب ایجاد می کند تا تلاش شبانه روزی اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر را صمیمانه گرامی داشته و برای این تلاشگران عرصه های اجتماعی و مردمی از درگاه مقدس حضرت احدیت طلب توفیق و بهروزی نماییم.
اینجانب این روز با شکوه را به همه‌ نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌ ویژه اعضای محترم شورای اسلامی شهر بافق که با وظیفه‌شناسی، همدلی و همزبانی در حل مشکلات شهر تلاش می‌نمایند و با امانت و کفایت برای نیل به شهری آباد و پیشرفته خالصانه کوشش می‌نمایند، تبریک و تهنیت عرض می نماییم .
سیدعلی نوروززاده
شهردار بافق