به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، امیر شاکری شهردار حمیدیا در حاشیه بازدید یک روزه خود به بافق با تاکید بر لزوم همدلی و همکاری بین شهرداری ها و انتقال تجربیات گفت: ما وارد بافق که شدیم طراوت و نشاط در شهر دیدیم و مطمئنا در این شرایط شهردار موفق است که بتواند مردمش را بانشاط تر نگه دارد.
شهردار حمیدیا با بیان اینکه طبق بررسی که کردیم تنها شهرداری که جداسازی آب فضای سبز از آب شرب را صد در صد انجام داده بافق است اضافه کرد: کیفیت مطلوب فضای سبز و درختهای کاشته شده، نوع فضای سبز و در کدام قسمتها کاشته شده، آسفالت خوب معابر با وجود کار گاز کشی و فاضلاب شهری، با اینکه شهر بیابانی هست نظافت خیلی خوبی داشت و در کل که سالهاست شهرداری بافق در حوزه گردشگری جزء شهرداری‌های خوب استان است.
وی در پایان هدف این سفر را کسب و انتقال تجربیات بین شهرداری بافق و حمیدیا دانست.
در ادامه رییس شورای شهر حمیدیا گفت: بعد از ده سال به بافق سفر کردم و تغییرات کاملا محسوس بود .
دشتی هنر شورا را انتخاب شهردار خوب عنوان کرد و افزود: اگر شورا بتواند شهرداری مدیر و کار بلد انتخاب کند ۹۰ درصد ماموریتش را انجام داده است.
وی تضریح کرد: مواردی که ما دیدیم کارهای بسیار خوبی بود، خیابانها خوب و تمیز، بلوارهای تازه تاسیس شده، پارک آبشار بسیار پارک قشنگی بود، امکانات بالقوه ای اینجا وجود داشته واقعا انسان تعجب می کند و انجام این کارهایی که ما دیدیم همت بلندی می خواهد و شاید اگر آدمهای کوتاه نظری بودند در هیچ زمانی اطراف این پروژه ها نمی رفتند. همین که شهرداری با این دید بلند و با این هزینه آمده و پارک بسیار قشنگی تاسیس بجا تاسیس شده که در یزد و در شهرهای اطراف هم ندیدیم و مسلما از جاهای دیگر هم به اینجا آمده و اوقات فراغتشان را در این پارک می گذرانند کار بزرگ و خوبی انجام شده است.
رییس شورای شهر حمیدیا خاطرنشان کرد: شادابی و نشاط اجتماعی هم با توجه به اینکه مردم همه غمگین هستند و از نظر اقتصادی اوقاتشان تلخ است نیاز است. مردم تحت فشار هستند و شهرداری اگر بتواند خوب اداره کند تاثیر خوبی روی مردم خواهد گذاشت.