به گزارش از روابط عمومی شهرداری بافق مهندس عفتی شهردار بافق گفت: مرحله اول اجرای پروژه عظیم پارک آبشار بافق با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است.به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق رحمت‌الله عفتی اظهار داشت: این پروژه در سه فاز برای اجرا طراحی شده که امید است فاز اول آن شامل آبشار اصلی به ارتفاع ۱۱ متر، فضای سبز کوهپایه، زمین‌های ورزشی و بازی کودکان، مکان‌های استراحت، سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ و بخش عمده‌ای از معماری منظر کوه، اجرا و تا نیمه فصل تابستان سال جاری مورد بهره‌برداری و استفاده شهروندان بافقی قرار گیرد.
شهردار بافق بیان کرد: فاز دوم پروژه آبشار بافق نیز شامل باغ پرندگان، باغ‌های میوه به سبک باغ‌های ایرانی، فضای سبز محوطه، پیست دوچرخه سواری، رستوران، کافی شاپ و فضاهای سبز مربوطه است.
وی با اشاره به فاز سوم و نهایی این پروژه نیز بیان کرد: مرحله پایانی ساخت آبشار بافق شامل معماری منظر پشت کوه، ایجاد مسیرهای کوهپیمایی، تکمیل فضاهای سبز، حصار مجموعه، ساخت گلخانه گیاهان گرمسیری، ایمن سازی محیط و ایجاد راه دسترسی مناسب و دیگر امور مربوطه است که پس از اتمام فاز دوم انجام می‌شود.

به گفته شهردار بافق، در این مجموعه مواردی از قبیل ساختمان رستوران سنگی، باغ پرندگان، وسایل ورزشی و بازی کودکان همچنین آبشار و فضای سبز بسیار زیبا و چشم‌نواز پیش‌بینی شده که در نوع خود در کشور کم‌نظیر است.
عفتی افزود: شهرداری بافق در ساخت کامل مجموعه آبشار بافق فقط از عناصر طبیعی از قبیل سنگ، چوب، آب و گیاه بهره خواهد برد که تا حد امکان ترکیب طبیعت، بکر و زیبا باقی بماند و دارای فضایی دلنشین باشد.
وی خاطرنشان کرد: مسیرهای عبور آب اعم از نهرها، آبشار اصلی و آبشارهای فرعی، برکه‌های مسیر و منابع ذخیره آب نیز با حداکثر توان و دقت ایزوله و سعی شده هیچ نشت و هدررفت آبی در طول چرخه مسیر آب اتفاق نیفتد.
شهردار بافق ادامه داد: ضمن اینکه با رشد درختان کاشته شده، تلاش شده بیشتر مسیر چرخه آب در زیر سایه سار درختان قرار گیرد تا شاهد کمترین تبخیر آب در طول مسیر باشیم.
وی با بیان اینکه هزینه ساخت مرحله اول این پارک تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد رالر بوده است، ابراز امیدواری کرد: در آینده‌ای بسیار نزدیک با تحقق یکی از آرزوهای دیرینه مردم، این مجموعه به عنوان قطب گردشگری شهر بافق موجب ایجاد روحیه نشاط و شادابی شهروندان و هموطنان عزیز باشد.
عفتی تصریح کرد: احداث پروژه آبشار بافق یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری با چشم‌اندازی فوق‌العاده زیبا و دل انگیز در ارتفاعات حاشیه بافق است که مشرف به تمامی شهر است.
وی تاکید کرد: این پروژه از اواخر سال ۱۳۹۰ در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در شرق شهر بافق آغاز شده و تاکنون فاز اول آن به وسعت ۳۰ هکتار، حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.