افزایش فضای سبز در شهر بافق
فضای سبز شهر بافق ۲۵ درصد افزایش دادهئ شد
مسئول فضای سبز شهداری بافق از کاشت گونه های جدید گل و گیاه و درختان در سطح شهر خبر داد و گفت: با این اقدام، فضای سبز ی حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
عباسعلی رنجبر از کاشت گل های زیبای شب بو،کلم،همیشه بهار،گازانیا،خورشیدی،اطلسی و گل شاه پسند در جای جای شهر بافق خبر داد و افزود: با کاشت این گلها شهر بافق چهره رنگارنگ به خود گرفت و زیبایی آن چند برابر شد.
وی با اشاره به کاشت گونه های مختلف درختان در سطح شهر گفت: درختان خرما،اقاقیا،سنجد تلخ،کاج،توت مجنون و کاکوزا،زیتون و چند گونه دیگر سبب شده تا شهر بافق خود را برای فردایی سر سبز و خرم آماده کند.
رنجبر خاطر نشان کرد برای گسترش فضای سبز شهری در سال گذشته بیش از۵۵۰ میلیون ریال ریال هزینه شده است.
مسئول فضای سبز شهرداری بافق درختکاری را سنت حسنه بزرگان دین اسلام دانست و افزود:انجام این سنت پسندیده و کاشت درخت و توسعه فضای سبز علاوه بر زیبایی چهره شهر موجب تلطیف هوا و سم زدایی از زرات معلق در فضا می شود.
وی گسترش فضای سبز و درختکاری را از اولویت برنامه های سال ۹۱ اعلام کرد و گفت: با ساخت پارک کوهستان ،پارک جنگلی ،درختکاری و فضا سازی برای کاشت گونه های گیاهی ،فضای سبز شهری در حد چشمگیری افزایش خواهد یافت.
مسئول فضای سبز شهرداری بافق از شهروندان خواست تا در حفظ و حراست از فضای سبز شهری که با زحمات فراوان خادمان آنها در شهرداری به وجود آمده کوشا باشند.
وی تصریح کرد: از هرگونه انتقاد یا پیشنهاد سازنده که ما را در توسعه هر چه بیشتر فضای سبز شهری یاری کند استقبال خواهیم کرد.