قدردانی مدیر کل میراث فرهنگی استان از شهردار بافق/ ساخت سردیس شهدا و مفاخر کاری بس ارزنده است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در بازدید از پارک آبشار از عملکرد ارزنده و مثبت شهردار بافق قدردانی کرد.

فاطمه دانشی یزدی با اشاره به اینکه پارک آبشار دارای جاذبه ها و پتانسیل بسیار خوبی است گفت: در کنار این همه زیبایی طبیعت افتتاح نمایشگاه منحصر بفرد و بی نظیر که به معرفی هویت اسلامی و دینی پرداخته است کاری بس ارزنده و شایسته می باشد.
وی همچنین با بیان اینکه برگزاری سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا را جزء عملکرد و فعالیت های نیک شهردار بافق عنوان و یادآور شد: این سمپوزیوم نمادی از ارزشهای دفاع مقدس و یادآور رشادت های دلاور مردان این دیار است.

دانشی تصریح کرد: سمپوزیوم ساخت سردیس شهدا از اول فرودین ماه آغاز و تا ۱۳ ادامه دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری یزد افزود: سردیس ها پس از ساخت به عنوان المان شهری در میادین شهر نصب می شود.

وی با بیان اینکه جامعه امروز مدیون خون شهدا و ایثارگری آنان است خاطر نشان کرد: در این سمپوزیوم سردیس اولین ائمه جمعه شهرستان و یکی از مورخین بنام یزد که کمتر بافقی و یزدی و حتی ایرانی از آن یادی کرده است ساخته می شود.

دانشی یزدی همچنین با بیان اینکه محمد مستوفی بافقی یکی از مورخین و تاریخدانان در دوران صوفی است عنوان کرد: وی ۳ جلد کتاب نفیس را از خود برای آیندگان به یادگار گذاشته است.

این مقام مسئول از گردشگران و افرادی که قصد عزیمت به بافق را دارند خواست تا در کنار بازدید از کمپ های شهرستان از نمایشگاه های پارک آبشار و سمپوزیوم بازدیدی داشته باشند.

دانشی ابراز امیدواری کرد روزی شاهد بازگشایی نمایشگاهی مجزا از سردیس مفاخر و شهدا باشیم.