مراحل پایانی ساخت نخستین پارک بانوان بافق
شهرداربافق ایجاد فضایی امن، سالم، مفرح، زیبا و راحت برای تفریح و فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی و هنری بانوان را مهم برشمرد وگفت: اولین پارک بانوان در بهترین مکان شهر در حال ساخت است و در آینده نزدیک تکمیل و به بهره برداری می رسد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروززاده اظهار داشت: با توجه به وضعیت خاص پارک بانوان و مشکلات افزایش محدوده توسعه پارک در حین ساخت، طرح توسعه آن نیز همزمان با طرح اولیه در حال اجراء و افزوده شدن می باشد .
شهردار بافق تصریح کرد: این پارک به مساحت بالغ بر ۶۰۰۰ متر مربع در مجاورت پارک بهارستان در حال ساخت می باشد و طرح توسعه آن نیز به صورت همزمان در دست اجرا ست.
وی گفت: در این پارک امکاناتی از قبیل مسیر دوچرخه سواری و اسکیت بانوان،آلاچیق، سکوهای استراحت، مسیر دائمی عبور آب، زمین بازی چند منظوره، اتاق استراحت مادر و کودک، رختکن، مجموعه بازی کودکان، زمین ورزش های ساحلی و سرویس بهداشتی ساخته و آماده شده است.
شهردار بافق به مشکلات معلولین اشاره کرد و افزود: در پارک بانوان فضاهای مناسب برای عبور و مرور و همچنین بازی و استراحت این عزیزان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در ساخت پارک بانوان بافق، سعی شده حتی الامکان از سبک معماری سنتی شهر بافق برای دیوار ها و بدنه سازی استفاده شود یادآور شد: هزینه خرید زمین و عملیات اجرایی ساخت پارک و تامین فضای سبز آن تاکنون بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرداری هزینه شده و پیش بینی می شود تا انتهای پروژه بیش از ۱۷ میلیارد ریال در پروژه مذکور هزینه شود.
نوروززاده همچنین نگاه جدی به مقوله ورزش در سلامت جامعه به ویژه مادران که مربیان واقعی و تربیت‌کننده نسل آینده کشور هستند را یک اصل ضروری خواند و افزود: از این رو نگاه ویژه به حوزه بانوان و برطرف کردن مشکلات آنان زمینه‌ ساز رشد و اعتلای بیش از پیش فرهنگ جامعه است.
وی ادامه داد: شهرداری بافق با توجه به جایگاه زنان در برنامه‌ها ی اجتماعی و فرهنگی، فعالیت در فضایی امن، سالم، مفرح، زیبا و راحت را برای تفریح و فعالیت‌های فرهنگی، هنری این قشر جامعه مورد توجه ویژه قرار داده است.
شهردار بافق ایجاد پارک بانوان را مکانی تاثیر گذار بر تقویت روحیه و ایجاد نشاط و شادابی در بانوان دانست و عنوان کرد: در این مجموعه بانوان می توانند با راحتی، آسایش و آرامش کامل، به ورزش ها و فعالیت های مفرح بپردازند.
شهردار بافق با بیان اینکه اعتقادات دینی ،فرهنگ، عادات، رسوم و خواسته های جامعه ما، انتظار ویژه ای از زنان دارد خاطر نشان کرد: وجود فضاهای ویژه بانوان، دارای کارکرد اجتماعی و مفید ارزیابی می شود که پارک بانوان بافق نیز یکی ازاین مکانهاست.