به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، مراسم تجلیل از آتش نشانان شهرداری بافق که در محل ایستگاه آتش نشانی بافق برگزار شد، شهردار بافق در این مراسم ضمن تبریک هفتم مهر ماه، روز آتش نشانی وخدمات ایمنی به کارکنان آتش نشانی ، گفت: آتش نشانان از جان خود می گذزند تا جان و مال دیگران را حفظ کنند که این عمل مصداق ایثار و فداکاری این عزیزان و با هدف رضایت حضرت حق تعالی می است.
رحمت ا… عفتی با قدردانی از تلاش‌های پرسنل آتش نشانی بافق در انجام وظایف و ماموریت ها در راستای خدمت به مردم، افزود: خدمت در آتش نشانی صرفا” یک شغل و حرفه نیست بلکه سعادتی بزرگ برای عاشقان کمک رسانی به مردم است.
وی با اشاره به ضرورت برگزاری دوره های آموزش عمومی افزود: امیدواریم با آموزش شهروندان جهت رعایت نکات ایمنی و فرهنگ سازی بتوانیم زمینه کاهش حوادث را فراهم نمائیم.
پرسنل آتش نشانی شهرستان نیز در این نشست مسائل و مشکلات خود را با شهردار بافق در میان گذاشتند.
دراین مراسم با اهداء لوح سپاس از کلیه پرسنل آتش نشانی بافق تقدیر شد و در ادامه مانور آتش نشانی در سطح شهر بافق برگزار شد.

شایان ذکر است ۷ مهر ماه که به پاسداشت شهدای آتش نشان هفتم مهر ماه سال ۱۳۵۹ که در حمله هوایی دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان و در حین انجام ماوریت به شهادت رسیدند به نام روز آتش نشانی و خدمات ایمنی نامگذاری شده است.