مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر بافق(دوره چهارم)با حضور فرماندار،امام جمعه و مسئولین شهرستان برگزار شد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی شهرداری بافق , حجت الاسلام “سیدجواد سلیمانی” در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر بافق افزود: هر کجا رشد و توسعه مشاهده می شود در کنارش وفاق, همدلی و همکاریِ یک مجموعه وجود داشته و دارد.
امام جمعه بافق گفت: هر گاه اختلاف نظری بین اعضای شورا ایجاد شد باید با همفکری, اختلاف موجود درون شورا حل و فصل شود و به بیرون و داخل جامعه کشیده نشود.
وی اضافه کرد: اگر مردم متوجه شوند بین اعضای شورا اختلاف و شکاف ایجاد شده است علاوه بر اینکه با این مجموعه و شهرداری همکاری نمی کنند باعث اختلافات قومی و محله ای خواهد شد.
حجت الاسلام سلیمانی بر وحدت بین شورا و مسئولان استان یزد, شهرستان بافق و نماینده مجلس تأکید کرد و افزود: هرچه تعامل اعضای شورا با مسئولان و ارتباط آنها با استانداری, فرمانداری و مدیران استان بیشتر باشد موفقیت آنها در رسیدن به اهداف خویش و انجام رسالتی که بر عهده دارند افزون تر خواهد شد.
امام جمعه بافق با بیان اینکه اقتصاد این شهرستان بستگی به معادن به ویژه سنگ آهن دارد, خطاب به اعضای شورای اسلامی گفت: برای موفقیت در امور عمرانی و اجرای پروژه ها و همچنین تقویت بنیه مالی شهرداری، باید با مدیران معادن شهرستان ارتباط تنگاتنگ داشته باشید.
در ادامه طلائی محمد رضا طلایی رئیس شورای اسلامی شهر بافق به تشریع عملکرد ۶ ساله شورای اسلامی شهر در دوره سوم پرداخت.

رئیس شورای اسلامی شهر بافق با اشاره خدمت ۶ ساله در سومین دوره شورای اسلامی شهر بافق خاطر نشان کرد: در این دوران قدمها و گامهای بلندو محکمی درراستای توسعه خدمات زیر بنایی ، اصلاح ساختارها و بهبود کیفی محیط زیست شهری ، توزیع عادلانه تسهیلات و خدمات در نقاط محروم و رسیدگی به نقاط کمتر توسعه یافته برداشته شده است.
وی در راستای تشکیل جلسات و مصوبات شورا در دور سوم گفت: شورای اسلامی شهر بافق در دوره سوم با تشکیل ۳۶۵ جلسه رسمی ، تعداد ۲۱۵۳ مصوبه داشته که در حوزه عمرانی ،‌خدمات شهری ،‌فضای سبز ،‌ساختمانی و سایر بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر بافق با اشاره به مکاتبات و پیگیری های این شورا در دور سوم گفت: عمده پیگیری های صورت گرفته در این خصوص مکاتباتی جهت اخذ ۲% فروش معادن بافق و ۱% عوارض محیط زیست ، احقاق حق و حقوق مردم، گاز رسانی ، تامین آب شرب و سایر پروژه های عمرانی شهرستان با رهبر معظم انقلاب ، رئیس جمهور ، وزرای دولت نهم و دهم و مسئولان استان و شهرستان خواند.
طلایی عمده مصوبات حوزه عمرانی را چنین تشریح کرد: صدور مجوز جهت تملک ، آزادسازی ، زیرسازی ، آسفالت طرح بلوارهای وحشی بافقی ، شهدا، امام جعفر صادق، ۱۵ خرداد، کشاورز، مسجد جامع ، مهدیه ، آیت اله میرغنی زاده ، خیابان امام رضا ، میدان ۱۴ معصوم ،‌میدان بهارستان ، تکمیل ساختمان شهرداری ، آسفالت معابر سطح شهر ،‌بلوک گذاری و موزائیک فرش معابر و خیابانهای سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد ریال که از محل درآمد شهرداری هزینه شده است.
رئیس شورای شهر بافق اعتبار هزینه شده در حوزه خدمات شهری را طی ۶ سال خدمت بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال خواند و گفت: اقدامات انجام شده در این حوزه شامل خرید ماشین آتش نشانی ،‌ ۴ دستگاه اتوبوس ،‌۱۳ دستگاه می نی بوس ،‌نصب ایستگاههای مکانیزه خط واحد ، نصب مجموعه بازی پلی اتیلن ، نصب ست های ورزشی ، نصب ساعت و پایه پرچم در میادین ،نصب پل عابر پیاده ، نصب آبنما در بلوار وحشی بافق و میدان چهارده معصوم،حصارکشی زمین های بایر سطح شهر ،‌رنگ آمیزی و دیوار نوشته در سطح شهر ، تکمیل مبلمان بلوار وحشی بافقی ، خط کشی معابر ، نصب و تعویض تابلوهای راهنمای مسیر و تعویض و نصب پایه های روشنایی جدید می باشد.
به گفته محمد رضا طلایی افزایش سرانه فضای سبز شهر از ۵/۳ متر مربع به ۱۰ متر مربع اقدامی بزرگ در حوزه فضای سبز و ایجاد پارکها بود که با اعتباری بالغ بر ۷۲میلیارد ریال هزینه شده و شامل احیا و تکمیل فضای سبز بلوارهای وحشی بافقی ، بلوار ورودی شهر ، ۱۵ خرداد ، امام جعفر صادق(ع)، و خیابانهای سطح شهر و پارکها ، احداث منبع بتنی جداسازی آب فضای سبز ، جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهر ، خرید درخت و نهال ،‌ساخت مجتمع تفریحی –ورزشی آبشار ، مجوز ساخت پارک بانوان می باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر بافق در دوره سوم در پایان از همشهریان ، پرسنل خدوم و زحمتکش شهرداری و همچنین مسئولان شهرستان که در اجرای پروژه های عمرانی و آبادانی شهر بافق همدل و همراه شورا بودند تشکر و سپاسگزاری کرد و گفت : امیداوارم همشهریان و مسئولان از عملکرد شورای سوم طی شش سال راضی و خوشنود باشند
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از اعضای قبلی, ۷ عضو جدید شورای اسلامی شهر بافق معرفی شدند.