معاون امور عمرانی استانداری یزد تامین زیر ساخت‌های فرهنگی و ورزشی را توسط شهرداری بافق ستود و گفت: این نهاد در کنار عمران و آبادانی شهر، نقش ارزنده ای در ایجاد روحیه امید و توسعه نشاط اجتماعی دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق ، محسن صادقیان در آیین افتتاح ساختمان جدید آتش نشانی بافق ، با گرامیداشت یاد و نام شهیدان به ویژه شهدای آتش نشانی گفت: در این عرصه نیروهایی خدمت می‌کنند که از جنس ایثار، شهامت و شهادت هستند.
وی آتش نشانان را فرشته‌های نجات خواند که آتش عشق خدمت به همنوعان دروجودشان زبانه می‌کشد تا آتشِ سوزان و سوزنده حوادث را در زندگی مردم خاموش کنند.
وی تصریح کرد: خانواده آتش‌نشان‌ها همیشه همراه و یاور این عزیزان هستند و هیچ وقت خود را از حادثه و خطر دور نمی‌بینند و استرس و نگرانی عملیاتی که انجام می‌گیرد همیشه به خانواده آنها می‌رسد، با این حال سعی می‌کنند آرامش را در خانه برقرار کنند.
معاون عمرانی استانداری یزد، آموزش و پیشگیری از وقوع حوادث را ضروری دانست و افزود: باید ایستگاههای آتش نشانی به امکانات، تجهیزات ایمنی و ماشین آلات مجهز باشد تا ماموریت‌ها با کیفیت و کمترین خسارت وارده انجام شود.
وی شهرستان بافق را به خاطر همدلی مردم و مسوولان دارای کمترین مشکلات خواند و بیان کرد: سهمیه خوبی برای تامین نیروی انسانی آتش نشانی بافق در نظر گرفته شد اما در بحث گزینش افراد پذیرفته شده در آزمون مربوطه ازنظر فیزیکی و آمادگی جسمانی واجد شرایط این مسوولیت خطیر نبودند.
صادقیان در خصوص تامین نیروی مورد نیاز آتش نشانی بافق برابر ضوابط و مقررات قول پیگیری داد و افزود: ایستگاههای آتش نشانی باید به تجهیزات مدرن مجهز شود و نیروهای کارآمد عاشقانه خود را وقف مردم کنند.
معاون عمرانی استانداری یزد تصریح کرد: شهرداری بافق در دو سه سال اخیر عملکرد قابل تحسین را در حوزه عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی داشته که مردم نمونه موفق آن را در کوچه‌ها و معابر مختلف شهر به ویژه حوزه آسفالت‌ریزی و توسعه فضای سبز، استحکام بخشی بناهای تاریخی و ا حداث چمن مصنوعی فوتبال و والیبال شاهد هستند.
شهردار بافق هم در مراسم افتتاح این پروژه‌ها گفت: ساختمان ایستگاه آتش نشانی در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و زیربنای۵۵۰ متر مربع ساخته شده است که شاهد بهره برداری از آن هستیم.
سید علی نوروززاده عملیات اجرایی این پروژه را احداث ساختمان آتش نشانی به مساحت ۵۵۰ متر و محوطه سازی آن را یکهزار و ۵۰۰ متر مربع اعلام و تصریح کرد: برای ساخت این ایستگاه در مجموع ۲ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شهرداری هزینه و پرداخت شده است.
وی عملیات اجرایی این پروژه را شامل: بخش‌های آشیانه، اداری، عملیاتی، آموزشی، مخابرات، فضای ارتباطی ، اتاق ورزش ،استراحتگاه ، نمازخانه ، تاسیسات برقی مکانیکی، محوطه سازی، پارکینگ و تهیه تجهیزات مورد نیاز عنوان کرد.
وی کمبود نیروی انسانی را ازمهمترین مشکلات ایستگاه‌ آتش نشانی بافق عنوان کرد و رفع این مشکلات را خواستار شد.
شهردار بافق همچنین از آماده بودن زمین چمن مصنوعی محله پیر مراد برای افتتاح خبرداد و افزود: عملیلات اجرایی این پروژه ورزشی نیز شامل : جدول گذاری، موزائیک فرش، فنس کشی ، بتن ریزی زمین و اجرا و نصب چمن مصنوعی به مساحت کل ۱۰ هزار و ۸۰ متر مربع است.
وی خاطر نشان کرد: برای اجرای این فضای ورزشی اعتباری افزون بر ۹۰۰ میلیون تومان از منابع مالی شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.
نوروززاده اجرای پروژه های متعدد عمرانی، ورزشی و فرهنگی را تجلی عزم و اراده خدمت شهرداری بافق برای توسعه و ارتقای زیرساخت‌های شهری، توسعه فضاهای ورزشی روباز و حفظ و حراست از میراث فرهنگی به عنوان اولویت راهبردی این شهرداری برشمرد.
وی اضافه کرد: ساخت ۶ مجموعه چمن ورزشی از سوی شهرداری در سال ۹۹ هدف گذاری شد که ۳ زمین تا کنون افتتاح شده و ۳ زمین نیز تا پایان سالجاری به بهره برداری می‌رسد.
شهردار بافق خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از ۶ زمین چمن مصنوعی ،بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای ورزشی روباز این شهرافزوده می‌شود.
شایان ذکر است در آیین افتتاحیه ایستگاه جدید آتشنشانی و زمین ورزشی پیر مراد، صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، شاکری شمسی مدیرکل بحران استانداری یزد ، میرجلیلی رئیس ایستگاه آتش نشانی یزد، فرماندار، اعضای شورای شهر و تنی چند از مسئولان شهر بافق حضور داشتند.