شهردار بافق:
معرفی ظرفیت های گردشگری این شهرستان در اولویت کاری شهرداری قرار دارد
شهردار بافق به آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم با تمام تلاش ظرفیت های موجود گردشگری و طبیعت گردی را معرفی و زیر ساخت های لازم را فراهم کنیم.
سید علی نوروززاده در جلسه کارگروه زیست محیطی،گردشگری و طبیعت گردی میراث فرهنگی که با حضور معاون فرماندار، مدیران محیط زیست، میراث فرهنگی، منابع طبیعی بافق و تعدادی از مسولان شهرستان در محل شهرداری برگزار شد به اهمیت مقوله گردشگری و نقش آن در توسعه شهراشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه نوروز ۹۵ سال خوش آمد گویی به یزد استان است، شهرستان بافق به تبع آن و قابیلت هایی که دارد می تواند میزبان جمعیت بیشتری از گردشگران باشد.
وی به دهها اثر فرهنگی، منابع طبیعی، بافت قدیمی ، بنا های باستانی و منحصر به فرد و برند های برجسته شهرستان بافق اشاره کرد و گفت: شهرداری بافق در حال ساخت مجسمه یوزپلنگ آسیایی ، بهره برداری از تندیش شاعر پرآوزاده قرن دهم “وحشی بافقی” و تکمیل فاز دوم مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق با قابلیت های ویژه است.
نوروززاده، بهسازی مبادی ورودی و خروجی شهر، ساخت بلوار آیت ا… میرغنی زاده که باعث اتصال سریع دو ایستگاه مهم بافق و مبارکه به مرکز شهر می شود و ساخت ادامه بلوار کشاورز تا محل کنار گذر شمالی برای دسترسی آسانتر به مناطق گردشگری شمال شرق شهرستان از قبیل قلعه تاریخی باقرآباد ، تلماسه های بکر و چشم نواز صادق آباد و حسن آباد و سایر اماکن طبیعی و باستانی را از دیگر اقدامات شهرداری در زمینه جذب گرشگران به این شهرستان برشمرد.
وی تصریح کرد: شهرداری بافق آمادگی هرنوع همکاری و مشارکت در زمینه مرمت و بازسازی آثار تاریخی با اداره میراث فرهنگی را دارد.
معاون فرماندار بافق هم در این جلسه گفت: یکی از چهار رکن مهم سند چشم انداز توسعه، برجسته کردن جاذبه های طبیعی،گردشگری، طبیعیت گردی و توجه به آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان بافق است.
محمد علی طالعی یاد آور شد: در همین راستا توجه به بافت قدیمی شهر با محوریت امام زاده عبدا… (ع) و مسجد جامع و همچنین احیا و رونق صنایع دستی این شهرستان در سند چشم انداز دیده شده است.
وی خاطر نشان کرد: در ماه های باقیمانده سالجاری و نیمه نخست سال ۹۵، مرمت حمام باستانی کاکامیر، آب انبار خانیا، تعدادی از خانه های قدمی دارای ارزش باستانی در دستور کار تعمیر و بازسازی و همچنین تغییر کاربری قرار دارد.
طالعی افزود: اعتبار مورد نیاز مرمت این اماکن در دست بررسی است و به هر میزان که اداره کل میراث و فرهنگی استان یزد به این امر بودجه تخصیص دهد معادل همان مبلغ از سوی فرمانداری بافق تامین اعتبار و اختصاص داده خواهد شد.
گفتنی است تکمیل و ارائه بورشور تهیه شده از سوی شهرداری با عنوان معرفی جامع ظرفیت های گردشگری و جاذبه های طبیعی شهرستان بافق، نصب بنر های تبلیغاتی معرفی جاذبه های دیدنی شهر در ایستگا ههای راه آهن، فرودگاه و ترمینال های مسافر بری استان یزد و همچنین احداث سرویس های بهداشتی در بافت سنتی شهر از سوی میراث فرهنگی و مبادی ورودی شهر توسط شهرداری از مصوبات این جلسه بود.