شهردار بافق گفت: عملیات اجرایی روکش آسفالت بلور امام خمینی(ره) آغاز شد.
با تلاش مأموران آتش نشانی و جمعی از دوست داران محیط زیست بیش از ۵۰ قطعه پرنده مهاجر در بافق از مرگ قطعی نجات یافتند.
شهردار بافق گفت : با اطلاع رسانی مردمی به واحد آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری بافق بیش از ۵۰قطعه پرنده مهاجر که در یکی از کوره های آجرپزی متروکه در منطقه قلعه کافر بافق محبوس شده بودند نجات پیدا کردند.
سید علی نوروززاده افزود: با تلاش مأموران آتش نشانی و جمعی از دوست داران محیط زیست این پرندگان نجات پیدا کردند.

وی عنوان کرد: این پرندگان از ارتفاع ۶۰متری کوره متروکه به پایین سقوط کرده و محبوس شده بودند و تعداد ۱۰قطعه ای این پرندگان تلف شده و بقیه به دامن طبیعت بازگردانده شدند.
رئیس اداره محیط زیست بافق نیز با اشاره به اینکه این پرندگان از راسته پلیکان شکیلان و از خانواده باکلان ها هستند گفت: معمولا این گونه از پرندگان دوفصل مهاجرت دارند که بیشتر در اوایل پاییز و مرحله دوم نیز در آستانه بهار انجام می شود.
سید جلال موسوی افزود: مهاجرت این پرندگان از قسمت های شمالی نیمکره شمالی به قسمت جنوبی نیمکره شمالی صورت می گیرد که به خاطر مسافت طولانی مهاجرت معمولا مکان های بلند را برای استراحت انتخاب می کنند.

وی گفت: با توجه به بلند بودن دودکش کوره متروکه در اطراف بافق ، دسته های این پرندگان این مکان را برای استراحت انتخاب کرده و به دلیل جمعیت زیاد آنان و کمبود فضای مناسب سر کوره به داخل کوره سقوط کرده اند.موسوی خاطر نشان کرد: این پرندگان معمولا در دسته های ۱۰۰تا ۱۰۰۰تایی مهاجرت می کنند .
وی بیان داشت : کشور ایران یکی از کریدورهای مهاجرت این پرندگان به حساب می آید.