شهرداربافق:
نخستین جشنواره نوروزی در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق برگزار شد
شهردار بافق گفت: اولین جشنوار نوروزی با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی به مدت سه روز درمجموعه تفرجگاهی آبشار بافق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سید علی نوروززاده برگزاری این جشنواره را روزهای یازدهم، دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه اعلام کرد و گفت: این برنامه مورد استقبال چشمگیر شهروندان و گردشگران نوروزی قرارگرفت.
وی خاطر نشان کرد: در طول این جشنواره سه روزه برنامه هایی از قبیل جُنگ نوروزی با حضور خواننده بومی و استانی، جشنواره بازی ها و ورزش های بومی- محلی بافق، مسابقات کاغذ و باد، دومینو و نقاشی با آب رنگ توسط کودکان، جشنواره آش خیریه، جنبش پاک سازی پارک با ارائه پاکت زباله به بازدید کنندگان و نیز برنامه نورافشانی شب دوازدهم فروردین (به مناسبت تولد حضرت زهرا (س) و روز جمهوری اسلامی) اجرا شد.
نوروززاده برگزاری مجموعه برنامه های این جشنواره را از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق عنوان کرد.
وی با بیان اینکه علاوه بر جشنواره نوروزی یک سری برنا مه های دیگر نیز به مناسبت ایام نوروز در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق برگزار شد افزود: این برنامه ها شامل اقدامات و خدماتی فرهنگی، رفاهی، تفریحی و گردشگری بود که از صبح روز بیست و نهم اسفندماه آغار و تا پایان روز سیزدهم فروردین ماه ادامه داشت.
نوروززاده گفت: این برنامه ها شامل تفریحات همه روزه همچون اجرای ورزش زورخانه ای ، تور گردشگری بازدید از اماکن دیدنی بافق، پخت و خرید نان محلی تنوری ، نمایش حاجی فیروز و عمو نوروز، امکانات اجاق و باربکیو، نصب سفره هفت سین در پارک ، چایی صلواتی، دفتر ثبت نظرات و خاطرات مردمی، نقاشی صورت با مداد، ، ارایه کیسه زباله رایگان، فضای اقامت کمپینگ چادر، نمایشگاه عکس طبیعت و حیات وحش بافق و بسیاری از امکانات و زیرساخت های لازم برای ارایه آنها و همچنین برپایی غرفه های متنوع ارایه دهنده خدمات و کالاهای مرتبط با گردشگری یا تاریخ و هویت بافق بود.
نوروززاده ابراز امیدواری کرد: این برنامه ها توانسته باشد انتظارات مردم و گردشگران عزیز را از تعطیلات نوروز و همچنین از یک سفر خوش به بافق محقق کرده و همچنین زمینه ساز تلاش های بیشتر مدیریت شهری در راستای توسعه برنامه های فرهنگی و تفریحی برای شهروندان و گردشگران عزیز شده باشد.
شایان ذکر است مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد، معاونین مدیر کل میراث فرهنگی استان، فرماندا ر و معاون فرمانداری بافق ، بخشدار مرکزی ، اعضای شورای اسلامی شهر بافق و جمعی از مسئولان محلی از مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق و برنامه های نوروزی برگزار شده در این مجموعه بازدید کردند و از اقدامات متنوع انجام شده شهرداری و استقبال خوب مهمانان و گردشگران از این تفرجگاه ابراز رضایت نمودند.