نخستین سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه های شنی دربافق برگزار می شود
دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی بافق از برگزاری این سمپوزیوم برای نخستین بار همزمان با هفته بافق و در قالب جشنواره تابستانی در مجموعه تفرجگاهی آبشار این شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، جعفر نجیبی افزود: وجود تلماسه های بکر و شن های روان با چشم اندازی زیبا در منطقه کویر بافق یکی از دلایل برگزاری سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه های شنی در این شهر کویری است.
وی گفت: برای برگزاری با شکوهتر این سمپوزیوم ملی از هنرمندان زبردست مجسمه ساز و طراح کشور دعوت شده تا طرحهای خود را قبل از دهم شهریور به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند.
دبیر این سمپوزیوم با بیان اینکه کلیه طرح ها باید به دبیرخانه این جشنواره ارسال شود گفت: ۱۳ طرح پس از بررسی و تائید هیات داوران برای اجرا در جشنواره تابستانی انتخاب و به هر یک از آثار برگزیده ۱۰ میلیون ریال جایزه اهداء خواهد شد.
وی افزود: پس از اجرای طرح های برگزیده به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۱۵، ۱۰، و هفت میلیون ریال جایزه تعلق خواهد گرفت.
نجیبی گفت: درحاشیه برگزاری سمپوزیوم مجسمه های شنی همچنین بازدیدکنندگان و افراد غیرحرفه ای علاقمند نیز می توانند ضمن هماهنگی با دبیر سمپوزیوم، نسبت به ساخت مجسمه شنی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه برای اجرای هر اثر، فضایی به مساحت ۱۶ متر مربع پیش بینی کرده ایم گفت: ارتفاع طرحهای اجرایی حداکثر ۲.۵ و حداقل ۱.۵ متر در نظر گرفته شده است.
دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی بافق خاطرنشان کرد: توسعه هنر ، ایجاد فضای تعامل و گفتگو در زمینه مجسمه سازی و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارتها، دستیابی به آثار هنرمندان مجسمه ساز مطرح ایرانی و همچنین غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان ازمهمترین اهداف برگزاری سمپوزیوم ملی مجسمه های شنی در این شهراست.
وی یادآور شد: علاقه مندان شرکت در این سمپوزیوم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای جشنواره به آدرس Www.Bafgh.Ir مراجعه کنند.
این سمپوزیوم به مدت سه روز از ۲۰ لغایت ۲۲ شهریورماه سالجاری در محل مجموعه تفرجگاهی آبشاربافق در سطح ملی برگزارمی شود.