نصب مخازن ویژه زباله های قابل بازیافت درشهربافق اثرات مخرب رهاسازی پسماندها را کاهش می دهد

مسوول خدمات شهری شهرداری بافق گفت: به منظور کاهش اثرات مخرب رهاسازی پسماندهای خشک در فضاهای شهر، پاکیزه نگهداشتن سیمای شهری و فرهنگ سازی بازیافت از مبداء مخازن بازیافت زباله های خشک در سطح شهر نصب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، محمد قاسمی گفت: مخازن جمع آوری زباله های خشک در سه نقطه مهم شهر، با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در میدان امام زاده عبدالله (ع)، پارکینک روبروی اداره پست و میدان ولیعصر(عج) نصب شده است.
مسوول خدمات شهری شهرداری بافق با تبیین ویژگی های مخازن بازیافت زباله های خشک سطح شهر تصریح کرد: مخازن سبز ویژه فلزات، مشکی- سرمه ای مخصوص پت و لاک و نارنجی برای کاغذ و مقوا در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه نصب این مخازن برای جلب مشارکت مردم در حفظ پاکیزگی شهر و جلوگیری از انتشار پسماندهای خشک و تجزیه ناپذیر درسطح شهراست، افزود: اجرای این پروژه و استقرار سه ایستگاه در راستای جمع آوری پسماندهای خشک، نظیر ظروف، بطری، لیوان های یکبار مصرف ، شیشه، کاغذهای بسته بندی و غیره است.
قاسمی افزود: با نصب این مخازن، شهروندان عزیز می توانند علاوه بر تفکیک زباله از مبداء ( منزل) پسماندهای خشک تفکیک شده خود را در حین تردد به نزدیک ترین مخزن سطح شهر بریزند.
مسوول خدمات شهری شهرداری گفت: همچنین تعداد ۲۰ مخزن نارنجی رنگ مخصوص زباله های تر در خیابان های اصلی سطح شهربافق نصب شده تا شهروندان زباله های خشک و تر را از یکدیگر تفکیک و به طور جداگانه در مخزن مخصوص بیندازند.
وی افزود:برای خرید، نصب و راه اندازی گاری های جمع آوری زباله های تر و ایستگاههای تفکیک زباله خشک، جمعا ۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال از محل اعتبارات شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.
قاسمی همچنین از شهروندان بافقی خواست طبق اطلاع رسانی های انجام شده، زباله های تر و خشک را در منزل جداسازی کرده و با قرار دادن آنها در کیسه های مخصوص بر اساس بروشور های توزیع شده و برنامه زمانبندی، اقدام کنند.

کانال رسمی شهرداری بافق در تلگرام
http://telegram.me/bafgh110