هشدارهایی پیرامون پیشگیری از سرقت موتورسیکلت
پلیس بافق، توصیه ها و هشدارهایی پیرامون پیشگیری از سرقت موتورسیکلت به شهروندان ارائه کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، پلیس بافق اعلام داشت: افراد باید از خرید موتورسیکلت بدون انتقال سند در دفاتر رسمی یا به اصطلاح سوئیچی خودداری کنند و به هیچ وجه موتورهای قولنامه ای و فاقد پلاک را خریدار نکنند، چرا که موتورسکلت بدون سند برای پلیس حکم مال مسروقه را دارد و راکب آن به عنوان متهم دستکیر و در صورتی که نتواند ثابت کند این موتور را خریداری کرده مطمئنا بازداشت می شود.
شهروندان باید بدانند هرگونه خرید و فروش موتورسیکلت باید از طریق فروشگاه های معتبر و رسمی صورت بگیرد.
از دیگر موارد مهم در هنگام خرید موتورسیکلت، مطابقت دادن شماره موتور و شاسی آن با اسناد مالکیت می باشد، ضمن اینکه خریدار باید مخدوش نبودن شماره موتور و شاسی را نیز به دقت کنترل کند. نکته ی دیگر ی که افراد باید پس از خرید موتورسیکلت رعایت کنند، تعویض قفل ها و کلیدهای آن است.
پلیس بافق تاکید کرد: به همان اندازه که استفاده از موتورسیکلت مورد توجه افراد جامعه قرار دارد به همین اندازه توجه تبهکاران به ویژه سارقان نیز به آن معطوف است.
لازم به ذکر است شهروندان بدانند سهولت سرقت موتورسیکلت در مقایسه با سرقت خودرو و همچنین سهولت در اوراق نمودن یا فروش آن به اوراقچیان غیرمجاز از مهمترین دلایلی است که مجرمان را به سرقت این وسیله ترغیب می کند، به هر جهت آمار بسیار بالا و قرار داشتن در صدر جرایم و همچنین امکان سوء استفاده از موتورسیکلت های مسروقه در اقدامات ضد امنیتی و تبهکارانه سرقت این وسیله نقلیه را حایز اهمیت فراوان نموده است.
پلیس بافق، در پایان روشهای مراقبتی از موتورسیکلت ها را بیان و از شهروندان درخواست رعایت نکات ذیل را نمود.
— قبل از خرید، از طریق مرکز رایانه پلیس از تحت تعقیب نبودن آن اطمینان حاصل نمایید.
— قبل از خرید موتورسیکلت از سرقتی نبودن آن از طریق استعلام از مبادی ذیربط اطمینان حاصل کنید.
— در صورت امکان موتورسیکلت خود را در پارکینگ های عمومی پارک نمایید.
— موتورسیکلت خود را شماره گذاری نموده و پلاک اخذ شده را روی خودرو نصب نمایید.