مسوول آتش نشانی:
کاهش ۱۰ درصدی ماموریت های آتش نشانی بافق
به گزارش روابط عمومی شهرداری، مسوول ایستگاه آتش نشانی بافق آموزش، فرهنگ سازی در حوزه ایمنی و پیشگیری از وقوع حوادث را یاد آور شد و گفت: ماموریتهای این نهاد امسال در مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش یافته است.
محمد قاسمی با گرامیداشت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار کرد: در ۶ ماهه اول امسال آتش نشانی بافق بیش از ۱۸۰ فقره ماموریت انجام داده که سال گذشته در همین بازه زمانی بالغ بر ۲۰۰ مورد بوده که کاهش ۱۰ درصدی را نشان می دهد.
مسوول ایستگاه آتش نشانی بافق گفت:در این مدت ۹۱ ماموریت داشتیم که از این تعداد ۹ مورد حریق در منازل مسکونی و ۳۲ ماموریت مربوط به آتش سوزی در نخلهای خرما و سایر درختان و ۱۱ مورد آتش سوزی خودرو و موتورسیکلت بوده که تمام ماموریت ها بدون خسارت جانی و با کمترین زمان ممکن و جلو گیری از خسارات مالی انجام شده و اطفاء حریق صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: این درحالی است که سال گذشته در همین مدت این ماموریت ها از ۱۵۰ مورد نیز فرا تر رفته است.
قاسمی افزود: با وجودیکه سالجاری در بسیاری از آیتم ها،حوادث و ماموریت های آتش نشانی بافق کمتر بوده اما در بحث تصادفات و واژگونی خودرو ، آتش سوزی اداری و تجاری و دامداری، آمار امسال نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.
به گفته وی در این مدت آتش نشانان بافق ۱۲ مورد ماموریت برای رهایی حیوانات محبوس، ۷ مورد باز کردن قفل درب ، ۲۵ فقره جمع آوری حیوانات وحشی از منازل و سایر موارد را انجام داده اند.
قاسمی یاد آور شد: در همین مدت حدود پنج مورد تلفن کذب داشتیم که ماموریت انجام شد اما موارد اعلام شده صحت نداشت.
وی برگزاری پنج دوره آموزشی در سطح مدارس شهرستان بافق را یاد آور شد و گفت: برگزاری این دوره ها فرصت مناسبی برای پیشگیری از وقوع حادثه و چگونگی مقابله با آن است.
۹نفر آتش نشان، پنج دستگاه خودرو سبک و سنگین با امکانات و تجهیزات لازم به طور شبانه روزی آماده امداد رسانی به شهروندان بافقی هستند.