شهردار بافق گفت: ساخت مجتمع فرهنگی – تفریحی شهرداری بافق در آئینی با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی کلنگ زنی شد
به گزارش سایت اطلاع رسانی شهرداری بافق “حسن تفکری” در این آئین با اشاره به طرح و نقشه این مجتمع فرهنگی – ورزشی افزود: این مجموعه با وسعت ۱۵ هزار متر مربع و قابل افزایش تا ۸۰ متر مربع شامل فضاهای فرهنگی و ورزشی ، فضای سبز ، تاسیسات ، فرهنگ سرا و مجموعه پارک بانوان در بلوار انقلاب بافق ساخته می شود.
شهردار بافق هزینه احداث این مجتمع فرهنگی, تفریحی اعم از تملک و آزاد سازی اراضی را افزون بر هفت میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : عملیات ساخت فاز اول این مجموعه تا پایان سال به اتمام می رسد و بهره برداری از آن اغاز خواهد شد.
شهردار بافق به برخی اقدامات زیربنایی , اجرای طرحهای عمرانی , توسعه فضای سبز , افزایش خودروهایی از قبیل تاکسی, اتو بوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل شهری , زیبا سازی شهر و فراهم کردن امکانات رفاهی شهروندان و روان سازی ترافیک ,طی سال‌های اخیر اشاره کرد.
وی به افزایش سرانه فضای سبز از ۳/۵ متر به حدود ۷ متر مربع اشاره کرد و افزود: اجرای سریع طرح توسعه پارک‌ها و بوستان‌های محلی و نیز اجرای طرح کاشت درخت و نهال در فضاهای خالی شهر از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین اقدامات شهرداری بافق در حوزه فضای سبز طی سال‌های گذشته بوده است که همین امر موجب افزایش سرانه فضای سبز شهری در بافق شده است.
شهردار بافق به برنامه های در دست اجرا و اولویت گسترش فضای سبز در پارک آبشار اشاره و پیش بینی کرد سرانه فضای سبز شهری در آینده نزدیک به ۱۰ متر مربع برسد.