معاون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: کمیسیون و کمیته های گردشگری به عنوان رکن اصلی این صنعت باید زمینه حضور گسترده گردشگران را به این استان فراهم کنند.
مصطفی فاطمی روز شنبه در جلسه کارگروه گردشگری و برگزاری جشنواره تابستانی بافق با بیان اینکه گردشگری در کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری است اظهارداشت: بنا به فرمایشات معظم له، شمار گردشگران خارجی در طول برنامه ششم توسعه باید به پنج برابر تعداد کنونی افزایش یابد.
معاون میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت کمیسیون و کمیته های گردشگری این استان شکل گرفته که باید در چارچوب وظایف خود اهداف برنامه ششم توسعه را در صنعت توریسم محقق سازند.
وی با بیان اینکه بافق ظرفیت های بالایی در حوزه گردشگری دارد افزود: این شهرستان در دوسال گذشته گامهای بلندی در این راستا برداشته است.
فاطمی خاطر نشان کرد: بافق در نوروز امسال به عنوان شهر نمونه گردشگری پیشنهاد شد که در جشنواره ملی گردشگری شهریورماه تهران شرکت کند.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره تابستانی بافق حرکت بسیار خوبی برای معرفی و مطرح شدن این شهرستان در سطح ملی است تاکید کرد: باید کمیته های اسکان، امداد و نجات، تبلیغات و اطلاع رسانی ، تنظیم بازار و تعزیرات برای رونق گردشگری و برگزاری این جشنواره همکاری مستمر داشته باشند.
این مسوول، انتخاب دفتر مسافرتی و تور بندی برای جابجایی گردشگران، تشویق و ترغیب گردشگران متفاوت و علاقمندان به طبیعت بکر، شن نوردی و دیدار از کویر و همچنین آگاهی بخشی به خبرنگاران برای پوشش مستمر اخبار جشنواره تابستانی بافق را از مهم ترین برنامه هایی خواند که دست اندرکاران این جشنواره از هم اینک باید برای اجرای آن تلاش کنند.
شهردار بافق هم در این نشست اهمیت گردشگری در استان و سال خوش آمد گویی به یزد را یاد آور شد و گفت: این شهرستان نیز در سند چشم انداز توسعه، گردشگری را محور قرار داده و با تشکیل کارگروه ویژه، جشنواره نوروزی را با هدف برآورده کردن خواسته مردم برگزار و سهم خود را در این زمینه ایفا کرده است.
سید علی نوروز زاده گفت: شهرداری بافق با برنامه ریزی های انجام شده جشنواره تابستانی را نیز در ابعاد وسیع تر و در سطح ملی برگزار می کند.
وی افزود: جشنواره تابستانی ۲۰ الی ۲۶ شهریور ماه همزمان با هفته بافق با برنامه های متنوع از جمله سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه های شنی، عکس شهروندی، بازی های بومی – محلی، جنگ شبانه، و زورخانه ای و جشن خرما به عنوان برند این شهر در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق برگزار از سوی شهرداری می شود.
نوروز زاده همچنین از دستگاههای اجرایی مرتبط خواست تا برای برگزاری با شکوه این جشنواره با شهرداری بافق همکاری لازم داشته باشند.
بیش از ۲۵ هزار گردشگر از جشنواره سه روز نوروزی بافق که از سوی شهرداری در پارک تفریحی آبشار این شهر برگزار شد بازدید کردند.