شهردار بافق گفت: با هدف زیباسازی و توسعه فضای سبز شهری و همچنین ترویج فرهنگ پیاده روی و ایجاد محل های ویژه استراحت کوتاه در مسیر های پیاده روی خصوصا برای سالمندان، این صندلی های و گلدان سنگی در شهر نصب شد.
سید علی نوروززاده افزود: با اشاره به پیشینه پیرنشینها در جلو منازل قدیمی افزود: کار نصب این صندلی ها در مناطق مختلف شهر از جمله بلوار های وحشی بافقی، مهدیه، امام خمینی(ره ) و مسجد جامع انجام شده است.
شهردار بافق با بیان این که گلدان‌ و صندلی های سنگی زینت بخش شهر است ابراز امیدواری کرد بتوانیم با این روند در راستای بستر سازی فضای پیاده روی، در سلامت و جلب رضایت شهروندان از جمله کم توانان و سالخوردگان نقش بسزایی داشته باشیم.
وی افزود: نصب صندلی های سنگی علاوه بر افزایش رفاه حال شهروندان به عنوان مبلمان شهری ماندگاری بیشتری نسبت به سایر سازه های چوبی و فلزی دارد و فضای دیداری شهر را زیباتر کرده است.
نوروززاده در ادامه به اجرای طرح تهیه و نصب گلدان های سنگی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در نقاطی که امکان کاشت درخت و ایجاد فضای سبز محدودیت داشته و نیز به منظور زیبا سازی معابر این گلدان ها با استفاده از گیاهان کم آبخواه و مقاوم اجرا شده است.