شهردار بافق :

جلسه کارگروه نحوه برگزاری روزبازارها برگزار شد

نشست کارگروه نحوه برگزاری روزبازارها در محل شهرداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، شهردار بافق در این نشست دستفروشی را معضل اجتماعی و یکی از عوامل سد معبر و فضاهای عمومی در شهر خواهند و گفت: با همکاری و تعامل دستگاههای متولی و مشارکت شهروندان می توان این معضل را تا حد زیادی  کاهش داد.

سیدعلی نوروززاده افزود: دستفروشان شهر که در گوشه و کنار این شهر و بیشتر در مرکزیت ثقل تجاری (میدان امام زاده عبدالله) مستقر هستند برای عبور و مرور مردم مشکل آفرین شده و ضمن اینکه سیمای سمعی و بصری شهر را نازیبا کرده، پدیده ای شده است که همواره یکی از دغدغه های اساسی مسئولان شهری و شهروندان بشمار می آید.

وی با بیان اینکه تامین ارزاق مردم برعهده اصناف است پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از گسترش پدیده دستفروشی، فضایی تحت عنوان روز بازار با تعامل و همفکری کارگروه مربوطه، در محل تفرجگاه آبشار ایجاد شود.

نوروززاده خاطر نشان کرد: ایجاد روز بازار در مجموعه آبشار بافق علاوه بر مزیت های خاص خود، گسترش دامنه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی،  رونق بیشتر گردشگری و غنی سازی اوقات فراغت مردم می شود.

 وی حساسیت بازار را مهم خواند و تاکید کرد: این طرح با هماهنگی و همراهی بازاریان و رعایت منافع این قشر زحمتکش و مهم  و با رعایت ضوابط قانونی انجام خواهد شد.

سید محمد باقی زاده ، ایجاد روزبازار را بهترین راه حل دانست و افزود: این بازار باید با اخذ مجوز و زیر نظر کار گروه مربوطه فعالیت کند.

وی پیشنهاد کرد از هم اینک تا زمانیکه روز بازار ایجاد می شود، دستفروشان به مکان مناسب هدایت شود تا سیمای بصری شهرهم زیبا تر جلوه کند.

در این نشست که معاون فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت، مدیر جهاد کشاورزی، نمایندگان اصناف و نماینده اداره کار حضور داشتند، هر یک پیشنهادات ،نقطه نظرات و راهکارهای مناسبی برای ساماندهی دستفروشان و تاسیس روز بازارارائه کردند که در چند بند صورتجلسه و آماده اجرا شد.