سید علی نوروززاده روز چهارشنبه در نشست خبری با تبریک آغاز دهه پنحم انقلاب اسلامی افزود: با اقدامات انجام شده و صرف بخش مهمی از اعتبار تخصیصی، فضای سبز شهری از سرانه ۴.۵ متر به ۹.۵ متر مربع افزایش یافته و در آینده شاهد توسعه و پیشرفت در این حوزه خواهیم بود.
وی ایجاد بلوار، ساخت پارک، کشت نهال گل و گیاه و درختچه در فضاهای خالی و جدا سازی آب شرب از فضای سبز را از مهمترین عامل افزایش این سرانه برشمرد.
شهردار بافق در ادامه از تاسیس مجتمع تجاری در حاشیه خیابان وحشی بافقی با همکاری بخش خصوصی تا پایان سالجاری خبرداد و گفت: حدود ۵۰۰ متر پارکینگ برای این مجموعه به صورت مسقف پیش بینی شده و فضای سرپوشیده،خدمات رسانی فوری،۴۰واحد تجاری مجهز و فضای باز ، برخی دیگر از امکانات و تجهیزات این مجتمع است.
وی بر آورد هزینه ساخت باغ ایرانی را نیز با نرخ سال گذشته ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و با بیان اینکه قرارداد هزینه به یکباره منعقد نخواهد شد تصریح کرد:برای توسعه گردشگری نیاز به فضای مسقف داریم که باغ ایرانی با دارا بودن حمام، سالن نمایش ، کتابخانه، موزه بازارچه ،باغ بانوان و… در گسترش صنعت گردشگری شهرستان بافق موثر است.
نوروززاده همچنین از پرداخت نشدن ۲ درصد عوارض فروش توسط بسیاری از معادن منطقه خبرداد و افزود: شهرداری با کسری بودجه مواجه شده و توقع شهر،شهرداری و شورا اسلامی این است که تمام معادن شهرستان به طور کامل و جامع عوارض خود را پرداخت کنند.
وی، مبلغ بدهی شهرداری را متغیر دانست و با بیان اینکه رقم بدهی این نهاد بین ۱۲۰تا ۱۵۰ میلیارد ریال است گفت: بیش از ۱۰ میلیارد ریال بابت پرداخت های مستمر ماهیانه نیاز به تامین بودجه دارد که این موضوع به پرداخت عوارض ۲ درصد معادن بر می گردد.
شهردار بافق در ادامه گفت: بلوار کشاورز بافق بر اساس استاندارد طراحی و ساخته شده است ولی بخاطر سرعت غیرمجاز در این بلوار و تاخیر در اجرای طرح فاضلاب شهری، مردم حوادث بسیار و تصادفات زیادی در این بلوار شاهد هستند.
نوروززاده همچنین با بیان اینکه بازارچه میوه و تره بار باعث تعدیل قیمت ها شده است خاطر نشان کرد:در حال برنامه ریزی برای دومین بازارچه میوه و تره بار در شهرستان بافق هستیم.
وی به طرح جامع شهری اشاره و بیان کرد: کارفرمای این طرح اداره کل راه و شهرسازی استان یزد است و شهرداری به عنوان نهاد همکار فعالیت می کند.
نوروززاده، جمع در آمد شهرداری بافق را در سال گذشته ۳۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در سال جاری با توجه به افزایش قیمت ها درآمد شهرداری کاهش قابل ملاحظه ای دارد.
وی با اشاره به اینکه شهرداری ها مکلف هستند ۴۰درصد درآمد های خود را صرف هزینه های عمرانی کنند تصریح کرد: شهرداری بافق بالای ۸۰ درصد درآمد را در حوزه عمران شهری هزینه کرده است.
نوروززاده در ادامه به جایگاه سی ان جی اشاره و بیان کرد : به علت استقبال کم شهروندان ، حجم فروش گاز در بافق نسبت به جاهای دیگر کمتر است.
شهردار بافق با بیان اینکه تمام امور مربوط به آماده سازی شهرک ها بر عهده راه و شهرسازی است خاطر نشان کرد:
وجوهی ‌که شهرداری از یک ملک می گیرد کمتر از ۱۰ میلیون ریال بوده اما هزینه های خدماتی چند برابر این مبلغ است.
نوروززاده خاطر نشان کرد: تمام کارکنان پیمانکاری شامل کارکنان فضای سبز،خدمات نظافت شهری و حفاظت فیزیکی شهرداری بافق قبل از پایان سال زیر پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.
بافق تنها شهر در استان یزد است که آب شرب از فضای سبز در آن جدا سازی شده است.